Sebastian Vettel nam woensdag plaats tijdens de eerste persconferentie in aanloop naar de Grand Prix van Italië op het Autodromo Nazionale Monza. De Duitser staat zeven punten voor op Lewis Hamilton in de strijd om het wereldkampioenschap en hoopt in het thuisland van zijn team Ferrari, die voorsprong te vergroten. Samen met de Force India-coureurs neemt Vettel plaats bij de persconferentie, waar eerst wordt teruggekeken op de Grand Prix van België. Vettel kwam daar als tweede over de eindstreep: 'De vorm die we hadden op Spa was echt. We hadden de snelheid op zondag, dus dat is positief', begint Vettel.
Over de aankomende Grand Prix kan de Duitser nog niet zo veel kwijt, alleen dat hij denkt dat
Mercedes snel gaat zijn: 'We zien wel waar we staan in de race. De baan ligt Mercedes iets meer, maar onze performance van vorige week geeft hoop.'
Als Vettel weet te winnen, loopt hij in ieder geval zeven punten uit op zijn grootste rivaal, Lewis Hamilton. Het is inmiddels al weer vier jaar geleden sinds Vettel zijn laatste kampioenschap behaalde: 'Het is een tijdje geleden ja. Ik zou niet weten hoe het voelt om kampioen te worden met Ferrari, daar moet ik achter gaan komen', laat de geboren Heppenheimer weten.
Dat het in ieder geval bijzonder gaat worden aankomend weekend is zeker, volgens Vettel, die nog steeds een speciaal gevoel krijgt als hij de rode Ferrari instapt: 'Het gevoel dat je krijgt als je in een Ferrari stapt en rijdt, dat krijg je bij geen enkele andere auto. Het is hier een speciale plek, het is nog steeds emotioneel hier. Geweldige herinneringen', zo besloot Vettel.