Williams-coureur Alexander Albon is optimistisch over de impact van James Vowles op het team, maar benadrukt dat de vruchten van Vowles' werkzaamheden waarschijnlijk pas in het seizoen van 2024 echt zichtbaar zullen zijn. Albon onthulde tegenover Internationale media zijn verwachtingen en analyseerde de huidige situatie bij Williams. 'Als we heel realistisch zijn, had hij maar een paar dingen kunnen verbeteren', aldus Albon, die aangeeft dat de auto van vorig jaar al was ontworpen voordat Vowles bij het team kwam. Hij voegde eraan toe: 'We hebben een vrij lange bouwtijd voor onze auto's. We proberen grote stappen te maken, geen kleine, dus we doen niet elk weekend kleine upgrades zoals je ziet bij de topteams, omdat we zoveel meer te bereiken hebben.'
De waarde van Vowles
Albon benadrukt dat Vowles dezelfde aanpak deelt en dat het huidige jaar de vitale periode is waarin de effecten van zijn bijdrage daadwerkelijk merkbaar zullen worden. 'Dit jaar gaan we zien wat hij het team heeft gebracht', verklaarde de coureur. 'Natuurlijk heeft hij al dingen naar dit team gebracht, zijn karakter als persoon, de manier waarop hij praat en communiceert met het team', voegt hij hieraan toe. Terwijl Albon erkent dat er al enkele technische verbeteringen zijn geïmplementeerd, zoals bandenkennis en aerodynamica, gelooft hij dat de grootste stappen in 2024 en daarna zullen plaatsvinden. 'Daar heb ik alle vertrouwen in', geeft hij toe.
'Ik ben een leergierige jongen'
In een poging om het potentieel van het team beter te begrijpen, had Albon een openhartige discussie met Vowles. 'Ik ben een leergierige jongen', zei de
Williams-coureur. 'Het is belangrijk voor me om te weten: hoe gaat het met ons? Waar staan we? Lopen we verder achter dan je dacht en groeit of daalt dat naarmate je meer tijd met het team doorbrengt?', legt hij verder uit.
Albon erkende de sterke punten van het team, zoals de strategische besluitvorming. Hij wees echter ook op de gebieden die verbetering behoeven en waar Vowles' aandacht naar uitgaat. 'De uitdaging is veel groter om ons op te richten voor de lange termijn. Dat hebben we meteen aangepakt', aldus Albon.