WK-stand | Stand volledig op de schop, Russell raakt tweede plek kwijt

Formule 1
zondag, 07 juni 2026 om 17:44
kimi-antonelli-mercedes-lewis-hamilton-ferrari-podium-2026-zondag-race-china-pirelli
Kimi Antonelli is in twee Grands Prix tijd vijftig(!) punten uitgelopen op George Russell. De Italiaan won zijn vijfde Grand Prix op rij en hield het hoofd koel tijdens de chaos. Russell pakte net als Max Verstappen, Charles Leclerc en Lando Norris geen punten. De Britse Mercedes-coureur raakt zijn tweede plek in het kampioenschap kwijt en staat nu 68 punten achter Antonelli.
Verstappen leek in Monaco een uitstekende kans te krijgen om op te schuiven in het kampioenschap. De Nederlander had met een tweede plek Oscar Piastri kunnen inhalen en kunnen aansluiten bij Lando Norris, maar dat feest ging niet door. Verstappen kwam namelijk niet weg bij de start en viel in de openingsronde al uit. Hij blijft dus op 43 punten staan. Isack Hadjar moest de eer van Red Bull Racing daarna verdedigen, maar kampte ook met motorproblemen.

Droomscenario voor Antonelli

De grootste pechvogel van het seizoen is voorlopig wereldkampioen Norris. De Engelsman leek in Miami nog een titelkandidaat te kunnen worden, maar kon in Monaco, net als in Canada, halverwege de race uitstappen met een nieuw probleem met zijn batterij. Mercedes heeft dus ook grote technische problemen, maar Antonelli blijft voorlopig bespaard van technische malheur.
Antonelli won namelijk onbedreigd en greep zijn vijfde Grand Prix-zege op rij. Late Safety Cars en rode vlaggen konden hem niet aan het wankelen brengen. George Russell maakte zelf een fout, die werd uitvergroot door Mercedes. De Brit had een vijfsecondenstraf vanwege te snel rijden in de pitstraat. Mercedes vergat die straf echter in te lossen, waardoor Russell een drive-through penalty kreeg tijdens een late rode vlag. Daardoor viel hij tot buiten de top tien terug. Hij blijft op 88 punten staan en raakt de tweede plek in de titelstrijd kwijt.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-mercedes-monaco-zaterdag-kwalificatie
Antonelli loopt heel hard uit.

Hamilton mazzelt

Lewis Hamilton had ook een tijdstraf, maar kon die tijdens de Safety Car inlossen. Zijn tweede plek levert hem achttien punten op, waarmee hij van de vierde plek naar de tweede plek springt in de titelstrijd. Hij heeft nu negentig punten, twee meer dan oud-teamgenoot Russell. Achter Hamilton vinden we veel coureurs terug met nulscores. Van Russell, Leclerc, Piastri, Norris en Verstappen pakte alleen Piastri twaalf punten. Hij haalt Norris dan ook in en staat nu op de zesde plek.
Isack Hadjar moet nog vrezen voor een straf na een overtreding tijdens de rode vlag, maar voorlopig heeft hij zijn eerste podiumplek van het seizoen binnen. Hij springt in het kampioenschap voorlopig van de twaalfde naar de achtste plek. Liam Lawson staat na zijn vijfde plek knap negende, nipt voor Pierre Gasly, die zijn podiumplek ook verloor vanwege tijdstraffen. Ook rookie Arvid Lindblad sloeg toe met een zesde plek na een bandenwissel tijdens de rode vlag.

Cadillac of Aston Martin?

Door de chaos en een late straf voor Nico Hülkenberg krijgt Sergio Pérez de tiende plek in handen. De Mexicaan stond hij de herstart echter ruim voor zijn startvak en zal dus een straf krijgen. De tiende plek gaat daardoor nog richting Fernando Alonso en Aston Martin. De Spanjaard presteert daarmee het onmogelijke in zijn belabberde auto.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
fernando-alonso-aston-martin-2026-monaco-zaterdag-kwalificatie
Alonso lijkt een punt te pakken.
Met vijf constructeurs in de top vijf slaat niemand een grote slag bij de topteams. De grote winnaar is Racing Bulls, dat achttien punten pakt en zo hard inloopt op Alpine. Het verschil bedraagt nog maar twee punten en Lawson en Lindblad kunnen nog verder opschuiven als Hadjar een straf krijgt.

Stand WK Formule 1-coureurs 2026

PositieCoureurTeamPunten
1Andrea Kimi AntonelliMercedes156
2Lewis HamiltonFerrari90
3George RussellMercedes88
4Charles LeclercFerrari75
5Oscar PiastriMcLaren60
6Lando NorrisMcLaren58
7Max VerstappenRed Bull Racing43
8Isack HadjarRed Bull Racing29
9Liam LawsonRacing Bulls26
10Pierre GaslyAlpine26
11Oliver BearmanHaas18
12Franco ColapintoAlpine15
13Arvid LindbladRacing Bulls13
14Carlos SainzWilliams6
15Alexander AlbonWilliams5
16Esteban OconHaas3
17Gabriel BortoletoAudi2
18Sergio PérezCadillac1
19Nico HülkenbergAudi0
20Valtteri BottasCadillac0
21Lance StrollAston Martin0
22Fernando AlonsoAston Martin0

Stand WK Formule 1-teams 2026

PositieTeamPunten
1Mercedes244
2Ferrari165
3McLaren118
4Red Bull Racing72
5Alpine41
6Racing Bulls39
7Haas21
8Williams11
9Audi2
10Cadillac1
11Aston Martin0
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading