Wolff: 'Spa de perfecte plek om tweede seizoenshelft te starten' Formule 1
Formule 1

Wolff: 'Spa de perfecte plek om tweede seizoenshelft te starten'

Wolff: 'Spa de perfecte plek om tweede seizoenshelft te starten'

Toto Wolff heeft vertrouwen in een succesvol Formule 1-weekend voor Mercedes in België. Na verbeteringen aan de Mercedes doorgevoerd te hebben in Groot-Brittannië lijkt zijn team het Red Bull Racing weer moeilijker te kunnen maken. De sterke trend die het team vertoonde voorafgaand aan de zomerstop wil de Oostenrijker graag voortzetten in de tweede seizoenshelft, te beginnen met een race op het iconische Circuit Spa-Francorchamps.

'We gaan Spa-Francorchamps in in een goede positie. We hebben de leiding in beide kampioenschappen in handen en de W12 voelt beter aan na de introducties die we doorgevoerd hebben in Silverstone', zo opent de Mercedes-teambaas in een persbericht van het team. Sinds de Britse Grand Prix heeft het team aan snelheid gewonnen. Onder meer hierdoor wist Lewis Hamilton in Groot-Brittannië en Hongarije poleposition te behalen.

De opleving van Mercedes aan het einde van de eerste seizoenshelft is niet voldoende om Wolff overmoedig te maken. 'We weten dat we nog een lange weg te gaan hebben, er kan nog van alles gebeuren in de tweede seizoenshelft', benadrukt hij. Hoewel met het wegvallen van de Grand Prix van Japan het nog maar de vraag is of de F1 in 2021 aan 23 races gaat komen, is duidelijk dat er nog voldoende punten te verdelen zijn dit jaar.

Wolff: 'Spa een van de klassiekers van de huidige kalender'

De topman gaat vervolgens in op het aankomende raceweekend. 'Spa is een circuit dat we allemaal kennen en waar we van houden', weet Wolff. Naast het feit dat de wedstrijd door fans wereldwijd begeerd wordt, geven de coureurs aan het een bijzonder vermakelijk circuit te vinden. 'Het is een van de klassiekers van de huidige F1-kalenders, met iconische bochten, rechte stukken en een prachtige omgeving.'

'Het circuit vormt een uitdaging voor coureurs en de auto's, met de langste rondetijd van het seizoen, veel veranderingen in rijhoogte en extreme g krachten', vervolgt Wolff. Het asfalt in de Ardennen is zo'n 7 kilometer lang en daarmee inderdaad de langste baan van het jaar. Onder meer Eau Rouge staat bekend onder de F1-fans als een van de mooiste bochten van de kalender, waar de coureurs vol gas de heuvel op schieten.

Gaat het weer voor verrassingen zorgen?

Wolff benadrukt tenslotte dat regen eventueel voor verrassingen kan zorgen. 'Het weer is daarnaast ook altijd onvoorspelbaar in België, dat kan nog wel eens een verrassing vormen. De Belgische Grand Prix produceert altijd spanning en vermakelijke races. Het is de perfecte plek om de tweede seizoenshelft te starten.' Voorlopig lijkt het erop dat er een 50/50 kans is dat het gaat regenen op de racedagen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws