Van der Zande heeft ondanks primeur alle vertrouwen in Verstappen: "Max gaat dan echt vliegen"

GT3
woensdag, 13 mei 2026 om 14:30
max-verstappen-franz-hermann-gt3-mercedes-amg-nls2-nurburgring-nordschleife-143
Max Verstappen is komend weekend tijdens de 24 uur van de Nürburgring één van de grote favorieten op de eindzege. De 28-jarige Nederlander doet voor het eerst mee aan een dergelijk evenement en zal op heel andere uitdagingen stuiten dan tijdens een Formule 1-race. Renger van der Zande wijst op de gevaren en geeft zijn landgenoot advies.
Verstappen heeft inmiddels al flink wat kilometers gemaakt op de iconische Nordschleife, maar toch mist de viervoudig F1-kampioen op een bepaald vlak nog ervaring. Verstappen reed nog niet na zonsondergang op de Nordschleife en heeft dus nog geen ervaring met het racen in het donker. Dat hij dit al wel tijdens avondraces in de Formule 1 deed, doet hier niets aan af. "Dit is daar totaal niet mee te vergelijken", stelt Van der Zande in een interview met De Telegraaf.
De IMSA-coureur nam zelf al vaker deel aan 24-uursraces en hij weet dan ook waar je als coureur tegenaan kunt lopen. "Het is een super bijzondere ervaring, rijden onder die omstandigheden. Zeker de eerste keer. Ik weet nog dat ik een LMP2-auto testte op Paul Ricard. In het pikkedonker dook ik letterlijk een zwart gat in, met 320 kilometer per uur. Dat is zo spectaculair. Ik kon er ’s avonds niet van slapen, ik zat nog vol adrenaline", herinnert Van der Zande zich nog.

"Daar moet je wel rekening mee houden"

Racen in het donker is op de Nürburgring Nordschleife zelfs nog gaver, zo vindt Van der Zande, maar er wordt veel meer gevraagd van de coureurs. "Je kent het circuit, maar het is donker dus je moet het vooral hebben van referentiepunten. Dat je weet waar je ongeveer moet aanremmen voor een bocht. Maar op de Nordschleife heb je relatief weinig van die punten, dus moet je veel meer op gevoel doen", legt de analist van Ziggo Sport uit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-singapore-2025-zondag-8
Verstappen reed bijvoorbeeld in Singapore al wel in het donker, maar dit is niet te vergelijken met de situatie die hij komend weekend op de Nordschleife zal treffen.
Verstappen heeft wel bewezen dat hij dit kan, maar er komt nog veel meer bij kijken. "Wat heel belangrijk is: rekening houden met langzamere amateurs voor en om je heen. Die zijn zeker de eerste rondjes in het donker heel erg aan het zoeken. Als iemand als Max er dan aankomt in een veel snellere auto, zien ze door de grote koplampen één groot licht achter zich. Je moet er rekening houden dat onervaren coureurs dan gekke dingen kunnen doen.”
Dat gezegd hebbende heeft Van der Zande er alle vertrouwen in dat Verstappen komend weekend hoge ogen gaat gooien. "Ik denk dat coureurs met het beste gevoel het grootste verschil kunnen maken in de nacht. Ik verwacht dat Max dan echt gaat vliegen. En als het dan ook nog zou regenen, wat op de Nordschleife altijd kan, heb je nóg een andere dimensie. Dan gaat het risicogehalte een klap omhoog. Heel moeilijk, dan wordt het echt het Harvard van het racen. Maar dat is Max wel toevertrouwd.”

Tips voor Verstappen

Van der Zande twijfelt niet aan de kwaliteiten van Verstappen, maar heeft desgevraagd met betrekking to het in het donker rijden nog wel een tip voor Verstappen. "Je kijkt vooral naar de beelden van je teamgenoten. Daarnaast moeten de ogen wennen aan het donker. In de pitbox is het heel licht, als je kort daarna de pitstraat uit gaat rijden is al het kunstlicht verdwenen. Ik ga voordat ik instap vaak al in de pitstraat staan, zodat mijn ogen een beetje kunnen wennen aan het donker. Dat soort kleine dingetjes kunnen helpen", zegt Van der Zande tot slot.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading