Max Verstappen maakt komend weekend zijn debuut in de 24 uur van de Nürburgring en dat heeft er mede voor gezorgd dat het prestigieuze evenement voor het eerst in de geschiedenis helemaal is uitverkocht. De weergoden zijn de coureurs en de toeschouwers echter niet het hele weekend gunstig gezind. Er bestaat zelfs kans op onweer en hagel, zo meldt WeerOnline. Verstappen staat dit weekend voor het eerst aan de start van een 24-uursevenement. De 28-jarige Nederlander nam al wel vaker deel aan virtuele evenementen, maar nog niet eerder deed hij dit op het circuit. Vele fans zullen de komende dagen afreizen naar de
Nordschleife om de viervoudig
F1-kampioen aan het werk te zien, maar zij zullen niet bepaald op mooi weer worden getrakteerd.
Vooral tijdens de kwalificatiesessies, die op de donderdag en de vrijdag plaatsvinden moet men rekening houden met wisselvallige weersomstandigheden en soms stevige buien, zo meldt WeerOnline. "Daarnaast is het opvallend koud in de omgeving met temperaturen die niet eens meer in de dubbele cijfers uitkomen. Als het droog is wordt het slechts 8 of 9 graden, maar als er een bui overtrekt daalt de temperatuur nog een paar graden verder", zo stelt het weerstation.
Dat hoeft voor Verstappen niet meteen een probleem te zijn, want de Nederlander heeft onlangs in een duel tegen een GT500-coureur op het kletsnatte circuit van de Fuji Speedway wel laten zien wat hij in een voor hem betrekkelijk onbekende bolide kan. Het is voor Verstappen mogelijk zelfs een kans om zich te onderscheiden, aangezien hij doorgaans te boek staat een uitstekende regenrijder. Toch zal de Limburger wel rekening moeten houden met extremere weersomstandigheden tijdens de kwalificatiesessies.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen heeft in de Formule 1 al meer dan eens laten zien uitstekend uit de voeten te kunnen in regenachtige omstandigheden.
"Een enkele bui kan pittig uitpakken met kans op onweer en hagel. De meeste buien lijken op donderdag te vallen, maar ook vrijdag blijft het zeker niet altijd droog. Vooral donderdag staat er daarnaast ook nog flink wat wind uit westelijke richting. Vrijdag is de wind minder prominent aanwezig", luidt de voorspelling voor de eerste dagen in de Eifel.
Kans op regen bij start van de race niet uitgesloten
Het belooft dan ook behoorlijk koud te worden, zeker in de nacht. Van donderdag op vrijdag kan het zelfs licht vriezen en dus raadt het weerstation toeschouwers aan om zich warm aan te kleden, zowel overdag als in de nachten. Op de zaterdag en zondag lijken de omstandigheden een stuk beter te zijn, al kan er tijdens de eerste uren van de race, die om 15:00 uur begint, nog wel een enkele bui vallen.
"De kans dat het droog blijft is echter een stuk groter", stelt WeerOnline. Wel is het op de zaterdagmiddag voor de tijd van het jaar met een graad of 9 behoorlijk fris te noemen. De zon begint wel weer te schijnen, maar desondanks blijft het 's nachts behoorlijk koud. Het weerstation adviseert toeschouwers dan ook om wederom de winterjas erbij te pakken.
Het mooiste weer van het weekend lijkt voor het laatst te worden bewaard. "Zondagochtend blijft het nog lange tijd fris, maar wel droog. Ook in de middag, tijdens de laatste uren van de race, staat geen neerslag op het programma en schijnt de zon flink. De temperatuur loopt wat verder op dan de voorgaande dagen. Rond 15.00 uur, tijdens de finish, is het ongeveer 12 graden. Maar daarmee is het nog steeds een stuk frisser dan gebruikelijk." Ondanks het feit dat het niet al te warm wordt, raadt WeerOnline toeschouwers aan om zich wel in te smeren. "De zon is met zonkracht 5 best sterk. Een onbeschermde huid kan dan al binnen 20 minuten verbranden", schrijft het weerstation tot slot.