Na de Grand Prix van Italië straalde men bij Red Bull Racing veel vertrouwen uit, en ook veel fans leefden vol hoop naar het raceweekend in Bakoe toe. Hoewel Max Verstappen in de vrije trainingen niet het achterste van zijn tong liet zien, straalt hij bij de media wel vertrouwen uit. Dat zet hij verder kracht bij met veel positieve woorden.
Verstappen sloot de eerste dag in Bakoe als zesde af. De coureurs van Ferrari waren ruim een halve seconde sneller, maar de achterstand op George Russell, die derde eindigde, bedroeg maar een tiende. Helmut Marko richtte zich na afloop van de sessie vooral op Mercedes en McLaren en leek de tijden van Ferrari nog niet zo serieus te nemen.
Optimisme overheerst
Red Bull bevestigde in Monza nog dat het team een andere aanpak hanteert, waarbij men de limiet meer opzoekt op de vrijdag. Toch was Verstappen in Bakoe ondanks de achterstand zeer tevreden. 'Het ging helemaal niet verkeerd', zo lijkt de wereldkampioen zelf een beetje verrast te zijn door het positieve gevoel. Bij F1TV trad hij verder in detail over de vrijdag. 'De auto voelt goed aan, dus dat is positief.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen was bij zijn vijf eerdere polepositions nog niet zo positief op vrijdag, maar is dat nu wel. 'We hebben een stabiele balans gevonden op dit behoorlijk specifieke baantje. Dat is ook wat je hier nodig hebt. Je moet ervoor zorgen dat alles bij elkaar komt om een goede ronde te rijden. Over één ronde komen we nog wat tekort, maar er is nog wat meer te halen uit de auto en uit mijzelf', knipoogt de Limburger. 'Hopelijk gaat dat op zaterdag wat beter.'
Strategie voor de kwalificatie en race
Marko sprak over een tekort van één tot anderhalve tiende in de kwalificatie, maar was vooral positief over de race. Verstappen deelt dat optimisme. 'De racesimulatie voelde prima aan. Het is hier natuurlijk altijd glad, en het is ook lastig hier met de zachtere compounds, maar de racesimulatie ging goed. Ik verwacht dat een aantal teams dicht bij elkaar zit en dat het echt om de perfecte ronde draait.'
Verstappen reed in de vrije trainingen alleen op de zachte banden. Marko gaf bij F1Maximaal.nl prijs dat dit niet alleen met het oog op de race is, maar mogelijk ook voor de kwalificatie. De mediumbanden lijken over één ronde minimaal net zo snel te zijn, waardoor veel coureurs nog drie nieuwe sets van de C5-banden achter de hand hebben gehouden. Veel van deze coureurs zullen aan het begin van de derde vrije training een van die bandensets inzetten, maar hebben dan voor de kwalificatie nog twee sets mediums.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties