Wolff beschuldigde Verstappen onterecht: "De grote fout ligt bij Russell"

Opinie
dinsdag, 08 september 2026 om 15:56
max-verstappen-red-bull-racing-monza-italië-2026-rb22-1-podium

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Christijan Albers maakt gehakt van de uitleg van Toto Wolff na de kwalificatie voor de Grand Prix van Italië. De Mercedes-teambaas wees Max Verstappen aan als een van de redenen waarom George Russell naast de poleposition greep, maar volgens Albers klopt daar weinig van. De voormalige Formule 1-coureur dook in de boordradio en onboardbeelden van Verstappen en komt tot een heel andere conclusie: Russell heeft volgens hem vooral zichzelf in de problemen gebracht.
Mercedes had in Monza een duidelijk plan. Kimi Antonelli moest Russell op meerdere momenten een slipstream geven, terwijl Verstappen zonder teamgenoot zelf een geschikte positie op de baan moest zoeken. In de voorbereiding op de beslissende Q3-ronde kwam dat allemaal samen. Wolff wees na afloop richting Verstappen, maar Albers vindt dat de Mercedes-teambaas daarmee naar de verkeerde coureur kijkt.

Verstappen vocht met koude banden

"Toto Wolff zei dat Verstappen de poleposition van George Russell om zeep had geholpen. Ik heb het verder geanalyseerd, dus ik heb de boordradio erbij gepakt", vertelt Albers bij de podcast van De Telegraaf. "Max reed de pitstraat uit en kreeg de opdracht van Gianpiero Lambiase om de aansluiting bij Lando Norris en Oscar Piastri te houden", aldus de oud-coureur in gesprek met Erik van Haren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Red Bull-zondag-race-1-Lambiase
Lambiase spoorde Verstappen aan om gas te geven, maar de banden waren te koud.
Verstappen had echter al snel grotere problemen dan het bedenken van een list tegen Mercedes. "Max had heel veel problemen met de bandentemperatuur, omdat hij heel lang in de file stond in de pitstraat. Hij ging in bocht 1 al eraf, omdat de auto niet instuurde", zegt Albers over de outlap van Verstappen. "Hij ging zelfs door de grindbak. Dat bevorderde de hele zaak ook niet."
"Daarna zag je dat hij gewoon echt moest trappen om erbij te blijven, om naar Norris toe te rijden. Die twee mannen hadden echter een heel andere opwarmprocedure dan Red Bull", legt Albers uit. Verstappen gebruikte daarbij volgens hem al veel energie. "Max kon er niet bij komen, omdat de afstand te groot was geworden. Hij had wel de batterij gebruikt om ernaartoe te rijden."

Verstappen zat in niemandsland

Wolff beweerde dat Verstappen zijn ronde vergooide en daarna bewust inhield tijdens zijn snelle ronde om Russell te dwarsbomen. Albers weet dat dit klinkklare onzin is. "Lambiase zei heel duidelijk dat Verstappen de batterij moest opladen op het rechte stuk na de Ascari-chicane. Dan moet je een hoog toerental aanhouden, om de batterij op te laden." Het McLaren-duo was tegen die tijd al aan de horizon verdwenen.
Verstappen probeerde dus nog een slipstream te vinden en zijn laatste Q3-ronde zo te redden. "Hij zat in niemandsland. Hij keek in zijn spiegels en zag: er komt een Mercedes aan. Misschien kan ik wachten en achter die Mercedes aansluiten. In die paar milliseconden weet je namelijk niet of ze gaan aanzetten of aan het einde van hun snelle ronden zitten." Antonelli kon Verstappen ondertussen niet zomaar passeren. "Kimi Antonelli moest George een slipstream geven. Hij wilde Max dus niet inhalen, want dan wordt het een rommeltje." Juist daar ging het volgens Albers mis bij Mercedes.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-kimi-antonelli-mercedes-gp-italie-2026-zondag
Het slipstreamspel van Mercedes mislukte uiteindelijk.

'Grote fout ligt gewoon bij George'

Albers spaart Russell vervolgens niet. "De grote fout ligt gewoon bij George. Hij had niet zo moeten aandringen en dat gat ineens moeten dichtrijden. Hij had het overzicht en kon alles zien op het rechte stuk. Hij had meer moeten afremmen, dan had Kimi dat ook gedaan. Ze reden heel hard naar Max toe. Dat was helemaal niet nodig. George heeft dus zijn eigen ronde om zeep geholpen", stelt de voormalig Formule 1-coureur.
Daarmee draait Albers de lezing van Wolff volledig om: niet Verstappen, maar Russell en Mercedes zelf zouden verantwoordelijk zijn voor de mislukte voorbereiding. Dat Verstappen bewust probeerde de twee Mercedessen dwars te zitten, gelooft Albers al helemaal niet. Op de vraag wat Verstappen daar überhaupt aan zou hebben, reageert hij resoluut. "Helemaal niks. Daar ben je helemaal niet mee bezig in de auto. Max is geniaal in dit soort dingen, maar dit ging zo snel en daar had hij helemaal geen tijd voor."
"Ik geloof niet dat hij erover heeft nagedacht om de twee Mercedessen te blokken", vervolgt Albers. Volgens hem lag het probleem volledig bij de uitvoering van het plan van Mercedes. "De planning van Mercedes was meteen om zeep geholpen. Kimi moest voor bocht 1 al aan de kant, want anders zat Russell er te dicht achter." Uiteindelijk maakte het weinig uit, want op zondag werd duidelijk dat de startposities niet erg belangrijk waren. Zo kreeg Russell alsnog een slipstream van Antonelli, die in ronde 18 al de leiding overnam.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading