Kimi Antonelli kende tijdens de kwalificatie voor de sprintrace van de Nederlandse Grand Prix een spannend moment toen hij in SQ1 door het grind schoot. De Mercedes-coureur wist zich ondanks de flinke schade aan zijn auto naar de vijfde startplaats te rijden, maar moest daarvoor wel een gehavende auto onder controle zien te houden. Teamgenoot George Russell reed ondertussen naar poleposition voor de sprint. Antonelli bevestigde na afloop dat de schade na zijn ritje door het grind aanzienlijk was. “Oh ja, flinke schade. Ik had een paar gaten in de bodem”, geeft hij aan in gesprek met
F1TV. Bij zijn terugkeer in de pitbox kreeg hij aanvankelijk te horen dat de schade een flink verlies aan downforce had veroorzaakt. “Toen ik binnenkwam, zeiden ze eerst dat het een verlies van 25 punten was”, legt de Italiaan uit. “Ze hebben geprobeerd zoveel mogelijk te repareren, maar de schade was zeker nog steeds aanwezig”, laat hij weten een nadeel te hebben gehad tijdens het vervolg van de sessie.
Langzame bochten werden een lijdensweg
Vooral in de bochten merkte Antonelli dat de auto niet meer hetzelfde aanvoelde. “Ik had veel moeite in de langzame bochten”, erkent hij. Toch ziet de leider in het kampioenschap zijn fout vooral als een gevolg van een iets te agressieve aanpak in de laatste bocht. “Het is niet anders”, stelt hij vast. “Mijn inrijsnelheid in de laatste bocht van die eerste ronde was iets te hoog. Ik verloor de achterkant en belandde in het grind, en dat was het dan zo’n beetje.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Antonelli is in 2026 al wel vaker door het grind gereden.
Het incident maakte de rest van de kwalificatie er niet eenvoudiger op. Antonelli moest het vertrouwen in de beschadigde Mercedes opnieuw opbouwen. “Daarna was het natuurlijk niet makkelijk om het vertrouwen weer op te bouwen”, legt hij uit dat dit niet bepaald vanzelf ging. Ondanks de problemen wist hij het gat naar de concurrentie beperkt te houden met een vijfde plek. “Het verschil is nog steeds redelijk klein, en morgen proberen we het nog een keer”, blikt hij alvast vooruit naar de kwalificatie voor de Grand Prix zelf.
Sprintrace biedt weinig inhaalkansen
Antonelli verwacht dat het in de sprint lastig zal worden om posities te winnen. Hij start achter twee McLarens, een Ferrari en een Mercedes en heeft bovendien Lewis Hamilton en Max Verstappen achter zich, waarmee hij rekening moet houden. “We gaan proberen de best mogelijke race te rijden. Het ligt heel dicht bij elkaar vooraan, dus inhalen zal niet makkelijk zijn, maar we gaan ons uiterste best doen, zelfs met de schade”, geeft hij de moed echter zeker nog niet op.
Voor Mercedes is er na de sprintkwalificatie nog flink werk aan de winkel. Antonelli wil zich echter niet laten afleiden door de problemen en kijkt alvast uit naar de sprintrace en kwalificatie die op zaterdag worden verreden. “Na de kwalificatie gaan we de auto weer op orde brengen en zullen we er opnieuw voor gaan”, blijft de jonge Italiaan positief.