Eerlijke Prost komt terug op onjuiste voorspellingen: ‘Maar Kimi is gewoon in topvorm’

Formule 1
zondag, 06 mei 2018 om 12:03
standaardfoto f1maxjpg
Alain Prost, voormalig Formule 1-coureur en tegenwoordig adviseur van Renault, was er voorafgaand aan het huidige seizoen zeker van: Ferrari zou op alle fronten minder presteren ten opzichte van Red Bull en Mercedes. Wie nu echter naar de afgelopen Grand Prix resultaten kijkt ziet dat Ferrari misschien juist wel de beste auto heeft. Rede voor zijn miscalculatie? Kimi Räikkönen.
Tegenover FormulaPassion biecht Prost zijn onjuiste voorspelling op. Volgens Prost komt de vooruitgang van de Italianen vooral door de Finse coureur Kimi Räikkönen en grote stappen op het gebied van de motor. ‘Ik denk dat Kimi een grote factor speelt in het presteren van Ferrari. Doordat hij goed in vorm is dwingt hij Vettel naar de top van zijn kunnen. Daardoor gaan beide coureurs beter rijden en dat scheelt heel erg veel. Daarnaast hebben ze veel gewerkt aan de motor, met succesvolle resultaten. Vorig jaar moest Ferrari het vooral hebben van een goede chassis.’
De Franse oud-wereldkampioen trekt het boete kleed helemaal aan wanneer hij verteld dat zijn voorspellingen van vorig jaar ook al de mist in gingen. ‘Toen zat ik er ook al naast. Ik zei dat Ferrari te laat was met het reageren op ontwikkelingen bij andere teams. In de winterstop leek het er op dat Mercedes en Red Bull grotere stappen hadden gemaakt in de ontwikkeling van de auto, maar dat bleek onzin.’ (Foto: Screenshot)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading