Niet iedereen is onder de indruk van de nieuwe autoās: Lando Norris en George Russell reageerden positief, Max Verstappen en Fernando Alonso waren iets negatiever en Lewis Hamilton lijkt na de tweede testperiode in Bahrein toch wĆ©l vertrouwen te hebben in Ferrari. Dit is volgens Nikolas Tombazis, directeur single seaters bij de FIA, heel normaal. Hij sluit latere veranderingen aan de regels bovendien niet uit. Tombazis weet dat de meningen verdeeld zijn, maar benadrukt hoe nieuw de autoās nog zijn. āAfgelopen zomer en herfst hebben veel mensen in de simulator gereden en hun grote bezorgdheid geuit. Ik denk dat de reacties in Barcelona en Bahrein zeker veel beter zijn dan wat mensen zeiden op basis van de simulatorā, ziet de Griek toch al enkele positieve signalen. āMaar er zijn nog steeds enkele opmerkingen zoals die van Maxā, erkent hij ook de kritiek.
De FIA zal ook zeker kijken naar eventuele aanpassingen waar nodig. āWe zijn ons er volledig van bewust dat we mogelijk aanpassingen moeten doorvoeren. Dat is een discussie waar we al heel lang open over zijn met de teams en de PU-fabrikanten. En ook met de coureursā, wordt Tombazis geciteerd door
Motorsport.com. āDus ik denk dat er een aantal manieren zijn waarop we als sport kunnen handelen om de regels aan te passen.ā
Flinke vooruitgang ten opzichte van 2025
Hoewel er geklaag klinkt over de batterij en de snelheid, laat Tombazis zich daar niet door van de wijs brengen. āWe denken dat we ons niet in een slechte positie bevindenā, benadrukt hij. āMaar als er naar aanleiding van deze opmerkingen aanpassingen nodig zijn, zullen we die gezamenlijk als sport bespreken en doen wat nodig isā, voegt hij er ook meteen weer aan toe dat de FIA altijd openstaat voor wijzigingen.
Er is volgens de directeur single seaters bovendien al flinke vooruitgang geboekt. āAls je kijkt naar de opmerkingen die in november, oktober of afgelopen zomer zijn gemaakt, denk ik dat we er nu veel beter voor staanā, is de Griek van mening. Vanuit de FIA is er ook veel ondernomen om teams tevreden(er) te stellen. āWe hebben veel van de zorgen weggenomen. Hebben we alle zorgen weggenomen? Nee. Ik denk dat er nog enkele punten openstaan.ā
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen is geen fan van de nieuwe generatie auto's.
Een van de grote vragen op dit moment is hoe snel de FIA veranderingen kan doorvoeren als het Ć©cht niet loopt zoals de motorsportbond hoopt. āWe leren gaandewegā, begint Tombazis, āen de eerste echte test zal de eerste race zijn, want hier racen ze niet echt tegen elkaar.ā Bovendien kan de FIA niet zomaar op basis van wat klachten dingen veranderen. āDeze veranderingen moeten wel even worden besprokenā, stelt hij.
Over eventuele veranderingen kan dus wat tijd heen gaan. āDat kan een paar weken duren, en we moeten ook het bestuursproces doorlopenā, waarschuwt de Griek. Een eventuele rampzalige Grand Prix van AustraliĆ« zal dus ook een matige Grand Prix van China betekenen. āHet is onwaarschijnlijk dat het iets tussen AustraliĆ« en China zal zijn, maar het duurt ook geen maanden en maanden.ā
Beslissingen in het belang van de Formule 1
Het belang van de Formule 1 zal volgens Tombazis altijd op nummer ƩƩn staan wanneer de FIA eventuele aanpassingen zal overwegen. āWe zullen de beslissing nemen in het belang van de sport. Dit is een marathon, geen sprintā, benadrukt hij bovendien.De directeur single seaters hoopt uiteraard dat het niet nodig zal zijn. āIk hoop zeker dat AustraliĆ« spannend wordt. Maar ik denk niet dat AustraliĆ« het allerbelangrijkste isā, zegt hij.
De Griek benadrukt dat aanpassingen ook niet enkel dit jaar doorgevoerd zullen worden. Het is een proces. āWe hebben nog vijf jaar te gaan en we hebben zeer duidelijke instrumenten om op te handelenā, aldus Tombazis. āWe zullen zien waar we staan. En, zoals ik al zei, we zullen dit open en transparant bespreken en ons best doenā, sluit hij optimistisch af.