
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleBandenleverancier Pirelli is verbaasd over de snelheid van Max Verstappen in de afgelopen twee raceweekends. Simone Berra, de hoofdingenieur van de Italiaanse bandenfabrikant had na de wintertest in Bahrein van afgelopen maand niet verwacht dat de viervoudig wereldkampioen zo ver naar voren zou staan, al kan Berra er ook niet omheen dat McLaren een voorsprong heeft op de rest van het veld.
Red Bull heeft tijdens de driedaagse test in Bahrein voorafgaand aan het seizoen op velen geen overtuigende indruk weten te maken. Toch zat Verstappen er zowel in Australië als tijdens de sprintkwalificatie in China uitstekend bij. Op het Albert Park Circuit wist de regerend wereldkampioen na een fout van Oscar Piastri als tweede de eindstreep te passeren, terwijl de Nederlander op de vrijdag in Shanghai opnieuw de tweede plaats voor zich opeiste in de kwalificatie voor de sprintrace.
De sterke prestaties van Verstappen had men bij Pirelli zeker niet zien aankomen, zo stelt Berra in gesprek met Motorsport.com. 'Ik sluit Red Bull niet uit voor de strijd vooraan, want die auto is snel', concludeert de hoofdingenieur na het zien van de eerste sessies van het nieuwe raceseizoen. Het tempo van met name Verstappen had hij niet direct voor mogelijk gehouden. 'We hadden na de testdagen in Bahrein niet verwacht dat Verstappen zo snel zou zijn, maar zowel in Melbourne als hier zit hij er heel dicht bij', aldus Berra.
Pirelli hoopt op verschillende winnaars
Verstappen mag dan wel beter uit de startblokken zijn gekomen dan men van tevoren had verwacht, maar voorlopig lijkt zelfs de 27-jarige Nederlander onder droge omstandigheden niet in staat om de McLaren-coureurs echt aan te kunnen vallen. Ook na de trainingen in China is het duidelijk dat de Britse renstal over de beste race pace beschikt. Daarachter is het spannend, want de voorsprong van Red Bull op de naaste achtervolgers is verwaarloosbaar.

Pirelli werd verrast door het tempo van Verstappen in Melbourne.
Vooral achter McLaren kan het dus een interessante strijd worden, zo denkt ook Berra. 'Mercedes zit er niet zo ver vandaan. We hebben nu dus opnieuw vier teams die bij elkaar zitten, dat is interessant', stelt de Pirelli-man dat ook Ferrari een rol gaat spelen in de strijd om de podiumplaatsen. Het zijn dezelfde vier teams die ook vorig seizoen de dienst uitmaakten en vorig jaar de overwinningen verdeelden. Op Sergio Pérez na wisten alle coureurs van de vier topteams minimaal een race te winnen.
Berra hoopt dat een dergelijk scenario ook in 2025 weer plaats zal vinden, al kan hij niet ontkennen dat McLaren de grote favoriet is. 'McLaren heeft een streepje voor op de andere teams als we de data van de wintertest en Melbourne analyseren. Vandaag waren ze ook behoorlijk snel, ook in de long runs. Maar het zou interessant zijn om verschillende winnaars te hebben, zoals voorgaande jaren het geval was', zegt Berra.
Eens met Ferrari
Op dit moment heeft McLaren nog een voorsprong, maar dat kan in de komende races zo weer anders zijn. Bij Pirelli verwacht men ook dat 'de teams in de komende races naar elkaar toe komen'. Ook nu is er al één en ander mogelijk, getuige de sprintpole van Ferrari-coureur Lewis Hamilton in China. Berra sluit zich dan ook aan bij de uitspraken, die het Italiaanse team vorige week deed. 'Ik ben het eens met Ferrari. Zij zeiden in interviews dat heel kleine verschillen in de afstelling van de auto, een aanpassing of verbetering van de balans al een heel groot verschil kunnen maken, juist omdat zij zo dicht bij elkaar zitten. Dat kan het allemaal interessant maken', sluit de hoofdingenieur van Pirelli af.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026 - Lewis is en blijft Lewis. Elke dubbellganger liet zijn gezicht verbouwen en zelfs en klonen is zwaar verboden.
Supermax-03-11-2026 - dat wat montaya hier opsomt zal zeker zijn gevolg hebben maar is niet de oorpsrong voor george zn gedrag. tussen george en kimi zit een leeftijds verschil dat is mentaal al een verschil. daarbij George is door de jaren heen bang geworden te crashen. kijk maar terug naar zn koprol in australie toen alonso hm kegelde, hij riep in groot paniek en doodsbang. doordat zn auto nu wat onstabiel is maakt hm bang en tempert hij zn snelheid. kimi die nog jong en niet bang is houd gewoon t gas er op en ziet wel waar of hoe hij uit een bocht komt. dat is ook hoe een echte courreur hoort te zijn, ook max boeit t niet dat ie crasht, hij en net als kimi weten dat de wagen zeer veilig is.
wieringa_harm03-11-2026 - Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026 - Nee hoor, ik hou nog steeds geld over voor benzine, no problemo. 😛
peterheijnen3303-11-2026 - Haha ik zie het al helemaal gebeuren: Let Lando pass for the championship. 😂 En voor wie moeten de Britten dan partij kiezen? 🤭
peterheijnen3303-11-2026














