Problemen Aston Martin begonnen al op de vrijdag: 'Toen gooide regen ook roet in het eten'

Formule 1
zondag, 11 juni 2023 om 9:12
gp2307 135833 u1a3989
Het team van Aston Martin gaat goed onderzoeken wat er misging tijdens de Grand Prix van Spanje. De Britse renstal zag dat een combinatie van factoren ervoor zorgde dat het weekend niet ideaal verliep voor het team. Zo kon de auto niet goed worden afgesteld op de vrijdag en werd het op zaterdag ook moeilijker gemaakt door de regen. Mede hierdoor verloor Aston Martin de tweede plek in het constructeurskampioenschap.
Aston Martin wist in de eerste zes races van het seizoen consistent te presteren, maar in Barcelona zakte de Britse renstal ineens terug. 'We moeten begrijpen waarom dat het geval was', geeft Krack aan bij Auto, Motor und Sport. De teambaas geeft aan dat de banden een deel van het probleem waren. 'Onze bandenslijtage was hoger dan verwacht. Omdat de auto's om ons heen deze problemen niet hadden, moeten we onderzoeken wat het probleem was.'

Problemen voor Aston Martin of vrijdag en zaterdag

Fernando Alonso wist voor het eerst in zijn Aston Martin-tijd niet boven teamgenoot Lance Stroll te eindigen in zowel de kwalificatie als de race. De tweevoudig wereldkampioen denkt dat het team zich niet moet richten op het vinden van één probleem. 'Misschien spelen veel factoren samen een rol. Het circuit was niet ideaal voor ons. Het duurde lang voordat we tevreden waren met de auto op vrijdag. En de upgrades van onze concurrenten laten nu pas hun potentieel zien.'
Ook Tom McCullough, de performance director van Aston Martin, zag het op vrijdag al misgaan. 'We kwamen niet in ons gebruikelijke ritme. We verloren veel tijd met testritten voor onze upgrades en voor Pirelli. Bovendien vereiste de nieuwe baan een andere afstelling dan voorheen.' Er was de hoop dat het zaterdag beter zou gaan, maar niets was minder waar. 'Toen gooide de regen roet in het eten en maakte de baan opnieuw green. Wanneer het zo dicht bij elkaar zit, valt het ineens de andere kant op', aldus McCullough.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading