
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAndrew Shovlin ziet overeenkomsten tussen het huidige seizoen van Mercedes en het 2009-seizoen van McLaren. Beide teams begonnen de respectievelijke jaren met een achterstand op de concurrentie, maar de renstallen wisten gedurende het seizoen een goede ontwikkeling door te maken. Hierdoor zit Mercedes momenteel weer op het normale traject. Daardoor kan de Duitse renstal zich gaan focussen op de auto voor 2023.
McLaren verloor in 2009 terrein door de nieuwe technische reglementen van dat jaar. Veel mensen hebben dat seizoen van de Britse renstal vergeleken met het huidige seizoen van Mercedes. 'Er zijn zeker overeenkomsten', wordt Shovlin geciteerd door Speedweek. 'Ik kende in 2009 een geweldige start met BrawnGP, maar we hadden niet genoeg middelen om onze voorsprong echt te behouden. McLaren begon daarentegen met een auto die nog niet goed genoeg was, maar toen ze eenmaal de reglementen begrepen, lieten ze een uitstekende ontwikkeling zien.'
'Ik zie duidelijke overeenkomsten met het huidige Mercedes', vervolgt de ingenieur. De Duitse renstal begon het seizoen met een achterstand op Red Bull Racing en Ferrari. De afgelopen Grands Prix heeft Mercedes echter laten zien dat ze een goede ontwikkeling hebben doorgemaakt. 'We begrijpen langzamerhand welke richting we op moeten. We vinden het een geweldige uitdaging, maar het heeft gewoon tijd nodig om alle lessen om te zetten in een betere auto.'
Mercedes begonnen aan W14
Ondanks de problemen in de eerste helft van het jaar kijkt Mercedes al naar 2023. 'Je zet nooit een duidelijke streep in de Formule 1. Het is altijd een naadloze overgang in de manier waarop je de middelen besteedt. De middelen voor de W13 zijn nu minder dan die voor de W14.' Mercedes is dan ook niet het enige team dat is begonnen aan de nieuwe auto. 'Alle teams zijn allang bezig met de auto van volgend jaar. In de eerste seizoenshelft moesten we echter fundamentele problemen oplossen, maar nu zijn we terug bij onze normale evolutie', aldus Shovlin.
Lees ook
Wint Max Verstappen zijn tweede wereldtitel? Zet in en krijg 1,08 keer je inzet terug! Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- jij kent je klassiekers
ZX12R06-11-2026 - Sonja Barend zag er toen leuk uit hoor Maxi.
Supermax-06-11-2026 - Zo'n wangding. In de folders zie je vrouwen met een scheerapparaat op hun wangen die niet scheert.
Supermax-06-11-2026 - @Superman Jij valt meer op roodharigen hè ? …
MaxMaximaal06-11-2026 - Dat is weer een ander dingetje..., 😜
ZX12R06-11-2026 - Bbbbrrrrrr
Supermax-06-11-2026 - Weet ik nog zo net niet, lekker jongetje met donkere krulletjes 😂😂😜
ZX12R06-11-2026 - Denk zelfs dat Albert had gezegd, ik sla wel even een beurtje over.
Supermax-06-11-2026 - Ik dacht dat hij zadelpijn had!
Supermax-06-11-2026 - Bij Albert op schoot????
ZX12R06-11-2026



















