
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe kwalificatie van de Grand Prix van Saoedi-Arabië zit erop en dus kunnen we vooruit gaan kijken naar de race. Met wederom Red Bull en Ferrari op de voorste startrij zullen deze vier auto's morgen gaan strijden om de overwinning. Sergio Perez staat op poleposition en Max Verstappen start vanaf P4.
De race zal morgenavond om 19.00 Nederlandse tijd van start gaan onder het kunstlicht in Jeddah. Met de track lay out van het snelste stratencircuit zal het een enerverende race worden met veel kans op safety cars of zelfs rode vlaggen. Aan Max Verstappen de taak om zijn teleurstellende kwalificatie om te zetten in een sterke race en vooral een goede start om de rode bolides van Leclerc en Sainz voorbij te gaan. De strijd voor de overwinning zal heel spannend worden en elke coureur in de top 4 maakt een goede kans op de overwinning.
De strijd in het middenveld
Op P11 en P14 vinden we de Mclarens van Norris en Ricciardo, welke mede door de tegenvallende Mercedes-motor, niet in staat worden geacht zich te bemoeien met de coureurs voor zich. Wel moet Norris goed in spiegels blijven kijken voor Zhou, die met zijn Ferrari-aangedreven auto naar voren zou kunnen rijden. Op P15 vinden we Lewis Hamilton, de zevenvoudig wereldkampioen had geen vorm in de kwalificatie mede door een te agressieve afstelling van zijn auto. Het zal dus een hele klus worden voor de Engelsman om met deze afstelling de race uit te rijden.
De strijd achterin zal gaan tussen Williams en Aston Martin, beiden teams hebben voorlopig nog niet de pace om mee te kunnen doen voor de punten in Saoedi-Arabië, maar wellicht kunnen zij met een slimme bandenstrategie naar voren komen. Op de laatste plek staat pechvogel Yuki Tsunoda, die in de kwalificatie geen tijd neer kon zetten door (alweer) een kapotte AlphaTauri. Mocht zijn auto het morgen wel doen, dan heeft Tsunoda toch nog een kans om in de punten te belanden. Mick Schumacher doet helemaal niet mee met de race na zijn crash in de kwalificatie.
Startopstelling GP Saoedi-Arabië
2. Charles Leclerc (Ferrari)
3. Carlos Sainz (Ferrari)
4. Max Verstappen (Red Bull Racing)
5. Esteban Ocon (Alpine)
6. George Russell (Mercedes)
7. Fernando Alonso (Alpine)
8. Valtteri Bottas (Alfa Romeo)
9. Pierre Gasly (AlphaTauri)
10. Kevin Magnussen (Haas)
11. Lando Norris (McLaren)
12. Guanyu Zhou (Alfa Romeo)
13. Lance Stroll (Aston Martin)
14. Daniel Ricciardo (McLaren)
15. Lewis Hamilton (Mercedes)
16. Alexander Albon (Williams)
17. Nico Hülkenberg (Aston Martin)
18. Nicholas Latifi (Williams)
19. Yuki Tsunoda (AlphaTauri)
DNS Mick Schumacher (Haas)
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026
















