Mercedes zal het ontwerp van de wielmoer moeten herzien, zegt teambaas Toto Wolff. Het ontwerp en de gebruikte materialen moeten aangepast worden zodat de bout niet nogmaals lam gedraaid kan worden tijdens een pitstop, zoals gebeurde bij Valtteri Bottas in Monaco. Wolff wil de schuld in ieder geval niet bij de betrokken monteur leggen.
Mercedes is ondertussen aan een diepgaand onderzoek begonnen om erachter te komen op welke vlakken de wielmoer heeft gefaald en wat de beste oplossing zou kunnen zijn. Daarnaast steunt Wolff de monteur die verantwoordelijk was voor het op- en afschroeven van de bout. 'Als je me een schroevendraaier geeft, zou ik precies hetzelfde doen', zegt de Oostenrijker volgens Formula 1. 'Er zijn altijd veel factoren die bijdragen aan zo'n catastrofale fout en in dat geval moeten we het ontwerp en het materiaal van de moer herzien.'
Het doel is om het niet of nauwelijks meer mogelijk te maken om de wielmoer lam te maken. Die verantwoordelijkheid ligt deels bij de monteur die de wheelgun bedient, maar volgens Wolff kan je niet de schuld op die persoon afschuiven. 'In feite is de monteur die dat heeft gedaan één van de beste in het team. Dingen komen altijd samen, het is nooit iemands schuld.'
Emoties in Monaco
Mercedes beleefde een teleurstellend weekend in Monaco. Naast de gefaalde pitstop van Bottas, eindigde Lewis Hamilton op de zevende plaats. Een matig resultaat voor het kampioensteam. Tijdens de race liepen de emoties in de garage dan ook hoog op. 'Als je je realiseert dat je met een mislukking geconfronteerd wordt, treedt woede op en dit is volkomen normaal', legt Wolff uit. 'Maar je moet je emoties onder controle kunnen houden en zeggen: het is wat het is. Vervolgens moet je kijken naar wat je kan doen om de situatie te optimaliseren.'
'Als dat niet op de korte termijn kan, dan moet je ervoor zorgen dat het niet in de toekomst opnieuw kan gebeuren. Alleen als je een veilige omgeving creëert, waar mensen hun mening kunnen geven en je echt in staat bent om de tekortkomingen en hiaten te analyseren, creëer je oplossingen die je hierbij kunnen helpen. Het is een emotionele achtbaan waarin je je begeeft.'
Also read
Update | Wolff geeft toe fout te zitten: 'Bottas was heel precies tijdens pitstop'
Mercedes krijgt wiel nog altijd niet los van auto Bottas
Update 13.35u (25/05) | Ferrari leverde zwaar gereedschap om Mercedes-wielmoer los te krijgen
Mercedes-teambaas Toto Wolff heeft aangegeven dat Ferrari geprobeerd heeft te helpen met het losmaken van de band die tot de uitvalbeurt van Valtteri Bottas leidde. De Oostenrijker geeft aan dat het team gaat kijken hoe de DNF van de Fin voorkomen had kunnen worden. Aan de monteur lag het volgens collega James Allison in ieder geval niet.
'We moeten kijken of dit een ontwerpfout is of een samenkomst van enkele systeemfouten. De wielmoer is gewoon helemaal rondgedraaid, zoiets heb ik nog nooit gezien. Er is niets meer van over', stelt Wolff in gesprek met Motorsport-Magazin. Een unicum dus voor de Duitse renstal, die enkel Lewis Hamilton de Grand Prix van Monaco zag finishen.
'De band zit nog op de auto', vervolgt Wolff, die daarna aangeeft dat de Italiaanse collega's nog even zijn komen buurten met grof geschut: 'Ferrari leverde zwaar gereedschap, zoals hamers en een zaag om hem los te krijgen.' Of het het team uit Maranello uiteindelijk wel gelukt is om de band er vanaf te halen, is tot op heden niet duidelijk.
Ook technisch directeur Allison heeft zich inmiddels uitgelaten over het incident bij Mercedes. Blijkbaar zou de Mercedes-monteur het wheelgun te vroeg van de moeren af hebben gehaald, maar het team legt de schuld absoluut niet bij de man zelf neer: 'Dat moet het ontwerp van de moer zien te voorkomen, aan de monteur lag het niet. Hij maakt alleen gebruik van het materiaal dat hem geleverd wordt.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties