Het Grand Prix-weekend in Monaco staat voor velen niet te boek als het meest spannende raceweekend van het seizoen, maar volgens BBC-journalist Andrew Benson zou het evenement in de straten van Monte Carlo nu wel eens het meest boeiende weekend van 2026 tot dusver kunnen worden. De Brit legt uit waarom.
In Canada werden de fans getrakteerd op een aantal mooie duels. Vooral het gevecht om de koppositie tussen
Mercedes-coureurs
George Russell en
Andrea Kimi Antonelli zorgde voor de nodige spanning. Door de uitvalbeurt van eerstgenoemde coureur kon Antonelli uiteindelijk onbedreigd op de overwinning afrijden, maar ook vlak achter de 19-jarige WK-leider werd er flink geknokt.
Max Verstappen streed immers met
Lewis Hamilton om de tweede plaats, terwijl
Isack Hadjar en
Charles Leclerc elkaar troffen in de strijd om P4.
Dit weekend reist het
F1-circus af naar Monaco, waar één van de meest iconische evenementen uit de sport plaatsvindt. De Grand Prix van Monaco staat doorgaans echter niet bekend om zijn spannende races, aangezien inhalen in de nauwe straten van Monte Carlo vrijwel onmogelijk is. Toch verwacht Benson dat het prinsdom misschien wel het decor vormt van het spannendste raceweekend tot dusver.
Favorieten
Zeker met de dominantie van Mercedes in het achterhoofd lijkt dit een bijzondere uitspraak te zijn, maar dit is dus juist precies het punt: verschillende kenners rekenen erop dat de succesreeks van de Duitse renstal in Monte Carlo wel eens ten einde zou kunnen komen. "De reden waarom dit wel eens zou kunnen gebeuren, heeft te maken met de auto, de motor en de eigenschappen van de coureurs. En dit zou wel eens in het voordeel van
Ferrari kunnen zijn", noemt Benson in een Q&A op de
website van de BBC meteen de favoriet voor komend weekend op.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Ferrari behaalde dankzij Hamilton een tweede plaats in Canada, maar in Monaco wordt de Italiaanse renstal als één van de topfavorieten beschouwd.
De Britse journalist licht zijn uitspraak vervolgens verder toe. "Monaco is het circuit op de kalender waarop vermogen het minst een rol speelt. Met andere woorden: de prestaties in bochten met lage en gemiddelde snelheden zijn het belangrijkst. Ferrari heeft bewezen snel te zijn in de bochten. Ze zijn misschien zelfs wel het snelste team van allemaal. Dat is goed voor Monaco."
"Verstappen altijd uitzonderlijk"
Ferrari wordt door Benson dus als de grote favoriet voor Monaco gezien, maar toch is het niet zomaar gezegd dat de Italiaanse renstal er met de overwinning vandoor gaat. Hoewel Benson Charles Leclerc als de topfavoriet aanwijst, moet er zeker ook rekening worden gehouden met een aantal andere coureurs, waaronder ook Max Verstappen. "Leclerc is een ware ster in de straten van Monaco. In de afgelopen zes jaar heeft drie polepositions behaald."
"Ook Lewis Hamilton heeft uitstekend gepresteerd in Monaco en verkeert dit jaar in een veel betere vorm na zijn mindere prestaties in 2024 en 2025. De Ferrari-mannen staan in de onderlinge kwalificatieduels gelijk (4-4) en het gemiddelde verschil is slechts 0,037 seconden. Ten opzichte van Mercedes is het verschil dit jaar 0,447 seconden en dat is wel een flinke achterstand om, enkel op basis van een verandering in de eigenschappen, goed te maken."
Mercedes blijft dus ook in Canada weer een kanshebber, maar het zal dus veel spannender worden volgens Benson. Ferrari is namelijk niet de enige gevaarlijke uitdager voor de Duitse renstal. "Het zou onverstandig zijn om
McLaren en Red Bull uit te sluiten. McLaren was snel in Miami en heeft dit jaar bewezen bijzonder goed te presteren in bochten met lage snelheden. En
Lando Norris won vorig jaar in Monaco vanaf poleposition. Max Verstappen is bovendien altijd uitzonderlijk. Het zou wel eens het spannendste weekend van het jaar tot nu toe kunnen worden", aldus Benson.