Johnny Herbert voorspelt dat Mercedes en McLaren ook in Canada weer de lakens uit zullen delen. Wel lijkt de 61-jarige Brit ditmaal vooral op een sterk weekend van de regerend constructeurskampioen te rekenen. Ook van Max Verstappen verwacht de voormalig Formule 1-coureur dat hij zich in de strijd kan mengen. Na twee weekends zonder Formule 1 is het deze week weer tijd voor de volgende Grand Prix. In Canada wordt op het
Circuit Gilles Villeneuve voor het eerst een sprintweekend georganiseerd en in combinatie met de voorspelde kou en regen belooft het een uitdagend weekend te worden voor de teams en coureurs. Op de vrijdag zullen zij immers slechts één uur hebben om de juiste afstelling te vinden voor de sprintkwalificatie en de sprintrace.
Aangezien verschillende teams ook in Canada weer met een aantal upgrades komen, zal het interessant zijn om te zien of de onderlinge verhoudingen opnieuw anders zijn. In Miami was bijvoorbeeld duidelijk te zien dat McLaren en Red Bull een flinke stap voorwaarts hebben gezet. Herbert lijkt echter niet te rekenen op gigantische wijzigingen in de pikorde, al lijkt hij er wel vanuit te gaan dat er op het Circuit Gilles Villeneuve een einde komt aan de succesreeks van
Andrea Kimi Antonelli.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Antonelli greep in Miami alweer zijn derde opeenvolgende Grand Prix-zege.
"Ik plaats de twee McLarens op het podium. Ik weet alleen niet precies op welke plek. Daarnaast zie ik ook Kimi, gezien de goede vorm waarin hij verkeert, wel op het podium eindigen", waagt de voormalig
F1-coureur en -steward zich in gesprek met
Jackpot City Casino aan een voorspelling. Toch is hij over het laatste deel van zijn voorspelling niet volledig overtuigd. "Dit moet ook het moment zijn waarop George (Russell, red.) Kimi van het podium houdt. Het zou me niet verbazen als George zijn teamgenoot van het podium kan verdringen en zichzelf daarmee in een sterkere positie voor de toekomst weet te manoeuvreren."
Voordeel voor Verstappen
Herbert verwacht Mercedes en McLaren dus opnieuw vooraan, maar zij zullen het niet cadeau krijgen van Verstappen. De 28-jarige coureur van
Red Bull Racing zal er ook in Canada weer alles aan doen om een zo goed mogelijk resultaat te boeken en op het Circuit Gilles Villeneuve zijn er ook mogelijkheden om iets speciaals te doen, zo stelt Herbert. "Het is een circuit waar de downforce niet bijzonder hoog is vanwege de rechte stukken. De auto wordt erg licht als je te laat remt, dus je hebt een goed uitgebalanceerde auto nodig, en één die ook zeer responsief is aan de voorkant om door alle chicanes aan het einde van die rechte stukken te komen", geeft Herbert aan wat er nodig is om goed te kunnen presteren in Montréal.
"Dit zal denk ik in het voordeel zijn van de meest efficiënte auto's en op dit moment springen de Mercedes en de McLaren er zeker bovenuit. Maar Red Bull zal er waarschijnlijk ook bij zitten", zegt de oud-coureur. "Dit is namelijk het soort circuit dat goed past bij Max, omdat hij altijd het maximale en het beste uit een auto kan halen", legt Herbert uit waarom hij hoge verwachtingen heeft van Verstappen. "Max zal dus waarschijnlijk mee kunnen strijden."
De voormalig F1-coureur plaatst echter wel een duidelijke kanttekening bij zijn opmerkingen over Verstappen. "Ik denk niet dat hij er echt bij zal zitten tijdens de race, maar ik denk zeker wel in de kwalificatie", sluit Herbert af.