Mol wijst groot probleem van Mercedes aan: "Hebben gezegd dat hij achteraan moet starten"

Opinie
zondag, 19 juli 2026 om 22:21
logo-mercedes-gp-oostenrijk-2026-vrijdag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Olav Mol heeft na de Grand Prix van België uitgebreid aandacht besteed aan de technische problemen bij Mercedes. Kimi Antonelli won weliswaar zijn zesde Grand Prix van 2026, maar de dominantie van het Duitse team begint meer en meer te wankelen. Een recente aanpassing voor de betrouwbaarheid lijkt weinig te hebben opgelost en Kimi Antonelli en George Russell balanceren allebei op het randje van een gridstraf.
Mol besteedde bij Race Café: na de GP eerst aandacht aan het weekend van Max Verstappen. De commentator wordt gevraagd of Verstappen blij is met zijn derde plek. "Laat ik het anders zeggen. Als hij hier niet blij mee is, dan klopt er iets niet in het systeem van hem", lacht Mol. "Je kon aan zijn oogjes zien dat het wel snor zat. Ik denk dat hij trots is op wat hij met zijn team heeft gedaan, eigenlijk het hele weekend wel. In Engeland stonden ze er niet goed voor en toen hoorde je al dat ze dachten dat het in Spa lastig zou worden."

Verstappen vijf keer in de top drie

Die negatieve verwachting kwam uiteindelijk niet uit. "Eigenlijk stond die auto er meteen in de eerste vrije training. Bam, we zijn er. Dan weet je wel dat je een relatief goed weekend gaat hebben. Als je dan 1,2 of 1,3 seconden goed moet maken, dan begin je aan een zoektocht die je vaak weinig brengt." Verstappen sloot alle vijf de sessies van het weekend in de top drie af.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
pirelli-max-verstappen-red-bull-racing-gp-belgie-2026-zondag-podium
Verstappen greep zijn 130e podiumplek.
In de kwalificatie had hij daar wel wat hulp voor nodig. "Hij kreeg anderhalve tow van Isack Hadjar op weg naar de tweede plek op de startopstelling." Verstappen liet weten dat hij vreesde voor de race, omdat hij zonder slipstream niet verder was gekomen dan de zesde tijd, maar die vrees kwam niet uit. "Hij heeft wel een heel goede wedstrijd gereden. Ik heb nooit een moment gedacht dat hij de derde plek zou kunnen verliezen", aldus Mol.

Probleem bij Mercedes

Verstappen raakte één concurrent al bij de start kwijt. George Russell eindigde in de grindbak na contact met de Ferrari van Lewis Hamilton, maar de Mercedes-coureur weet zijn uitvalbeurt zelf aan de lege batterij. Russell had de grootste moeite om Mercedes niet publiekelijk af te kraken. "Ik denk dat ze weer een probleem met de batterij ontdekt hebben", vermoedt Mol. "Dat is het zwakste onderdeel van Mercedes."
Mol denkt dat de teambaas van Mercedes er alles aan doet om de aandacht niet op deze problemen te vestigen. "Toto Wolff was vandaag weer zo slim om te zeggen dat ze de snelste power unit hebben. Dat klopt, maar George heeft na de kwalificatie gezegd dat hij een miljoen problemen heeft. Hij begon het op te sommen en zei dat het de vloer kan zijn, of het kunnen lagers zijn. Daar hebben ze er dertig van in een auto zitten. Hij weet niet waar hij het moet zoeken", zegt de analist van Ziggo Sport met enig medeleven.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-mercedes-gp-belgie-2026-zondag-dnf-scooter
Russell kon al snel weer uitstappen.
"Hij wilde niet zeggen dat dit ook weer aan de batterij lag", denkt Mol. "Dat is de laatste tijd steeds het probleem geweest. Dit was het probleem bij Kimi Antonelli in Spanje en hij had er zelf ook problemen mee. De klanten hebben er ook problemen mee. Vraag maar aan Carlos Sainz, die vlak voor de wedstrijd nog een gridstraf kreeg. Dit is ook de reden dat Lando Norris nog een gridstraf van tien plekken kreeg."
Russell en Antonelli balanceren ook al op het randje van een gridstraf, terwijl het seizoen nog niet eens halverwege is. "Ik denk dat het daar zit. Ze zullen hem gezegd hebben dat hij achteraan moest starten als ze het zouden veranderen. Daar had hij helemaal geen zin in." Russell liet weten dat het probleem mogelijk in Hongarije opgelost kan worden. Als hij dan wel nieuwe motoronderdelen krijgt, is het resultaat dat hij aan een inhaalrace moet beginnen.

Wolff jokt

Mol wordt gevraagd of Wolff bang is om meer motoronderdelen in te zetten uit vrees voor het budgetplafond. "Dit heeft niks met het budgetplafond te maken, want de teams hebben er wat geld bijgekregen." De commentator geeft aan dat het budget voor dit seizoen eigenlijk 128 miljoen dollar had moeten zijn, maar via verschillende maatregelen al is opgerekt tot meer dan 200 miljoen dollar.
Ziggo Sport zendt vervolgens een interview met Toto Wolff uit, die aangeeft dat alle coureurs met Mercedes-motoren problemen hadden met het elektrische vermogen bij de start. Mol gaat daar niet in mee. "Toto Wolff trekt hier wel een lange neus, want ik heb niet gezien dat Kimi Antonelli nu zoveel problemen had met de motor bij de start. Toto zei 'alle Mercedes-motoren'. Hij zal er wel op doelen dat Max hem voor Eau Rouge inhaalde, maar dat is niet meer dan een boost op de knop. Ik denk dat ze op de auto van Antonelli de sterkste combinatie hebben gezet", zo wijst hij op een voorkeursbehandeling.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
andrea-kimi-antonelli-mercedes-gp-belgie-2026-zondag-2
Antonelli is de uitverkorene bij Mercedes.
Russell krijgt regelmatig het verwijt dat hij te veel klaagt, maar Mol denkt dat de 28-jarige ditmaal in zijn recht staat. "Er zit iets niet goed in de auto van Russell. Laat dat duidelijk zijn, maar hij weet niet wat. Als je zegt dat je een miljoen problemen hebt, geef je best aan dat er een probleem is", lacht Mol. Russell verloor het hele weekend in de eerste sector al drie tot vier tienden op Antonelli. Die sector bestaat maar uit één bocht. Daarnaast beginnen de coureurs met een volle batterij aan een kwalificatieronde, dus het is onmogelijk dat Antonelli daar al het verschil maakt door beter batterijmanagement.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading