Calum Nicholas vraagt om geduld bij de problemen die Max Verstappen ervaart in de RB22. De voormalige engineer en monteur van het team weet dat Verstappen de beste sensor van Red Bull Racing is en soms dingen voelt die in de data niet te zien zijn. Hij weet dat Red Bull de viervoudige kampioen moet steunen, ook al gaat de FIA niet mee in dat oordeel. Verstappen werd vorig jaar al vaker de beste sensor genoemd van Red Bull. Nicholas sluit zich daarbij aan en benadrukt dat Red Bull Verstappen moet vertrouwen als hij zegt dat hij een probleem aan de achteras van de RB22 heeft. "Het belangrijkste is dat je het gevoel van de coureur moet vertrouwen en op hun feedback vertrouwt. Zelfs als je iets niet kunt zien in de data, moet je er toch naar op zoek gaan", benadrukt de ambassadeur van het team bij
Talking Bull. "Je moet dingen blijven proberen. Dat gaat eindeloos door."
Autodegradatie
Red Bull kampt dit jaar met een zeer fragiele auto. Verstappen liet na de kwalificatie nog weten dat zijn auto van papier lijkt te zijn gemaakt. Het probleem met de achteras van de RB22 is ook niet nieuw. "Max heeft deze klacht eerder dit jaar ook al eens gehad", weet Nicholas nog goed. "Ik weet niet meer of dat in Silverstone was, waar hij zei dat hij autodegradatie had. Hij liet weten dat de auto lastiger en lastiger te besturen werd later in de race."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
De achterkant van de Red Bull wilde niet meewerken.
Nicholas legt vanuit een technisch oogpunt uit waarom Red Bull zoveel moeite heeft om de zorgen van Verstappen weg te nemen. "Het is heel lastig als het om de achterwielophanging gaat. Je hebt daar heel veel componenten die met elkaar samenwerken en geometrisch met elkaar verbonden zijn. Er zitten zoveel verschillende typen mechanismen in de ophanging die je gebruikt. Het is nu echt zo dat je ze allemaal moet onderzoeken, één voor één, zodat je dingen kunt uitsluiten als de oorzaak van het gevoel dat Max heeft. Dat is het enige dat je kunt doen", zucht hij.
FIA ziet geen bewijs
Verstappen sprak na de kwalificatie de hoop uit dat Red Bull in Parc Fermé het kapotte onderdeel zou mogen vervangen. Daar gaf de FIA echter geen toestemming voor vanwege een gebrek aan bewijs dat er ook daadwerkelijk iets verkeerd was. Red Bull betaalt daarmee de prijs voor het feit dat Verstappen meer voelt dan de data laten zien. "Je kunt niet zomaar zeggen dat er geen probleem is, omdat de data het niet laten zien. Daar bereik je niks mee", weet de Britse werknemer van Red Bull.
De FIA gaf opvallend genoeg wel toestemming aan andere teams om aanpassingen door te voeren bij negen coureurs, maar Verstappen zat niet bij de gelukkigen. Red Bull kon in de data niet aantonen dat er een probleem was en het woord van Verstappen was blijkbaar onvoldoende. Nicholas belooft in ieder geval dat Red Bull het probleem serieus neemt. "Je moet op Max vertrouwen, en zeggen dat je blijft zoeken. We zullen het ook vinden", belooft hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Jo Bauer voldeed niet aan het verzoek van Red Bull.
Gevolg van de hitte?
Het weekend waarin Verstappen over autodegradatie sprak, was het Hongaarse weekend. Daar was het tijdens de Grand Prix 32 graden, met een baantemperatuur van 55 graden. In
Monza werd het hitteprotocol wederom afgekondigd. Met een buitentemperatuur van 34 graden en een baantemperatuur van 55 graden was het weer extreem heet. De derde race waarin Verstappen met deze problemen kampte was de Grand Prix van Oostenrijk, waar het ook 35 graden was.
Dit lijkt geen toeval te zijn en Nicholas zoekt de oorzaak dan ook in temperaturen. "Ik heb al zoveel uiteenlopende oorzaken gezien van dit soort problemen aan de achterwielophanging, omdat het daar gewoon heel heet wordt", aldus de motor-engineer. "Het kan te maken hebben met de hitte aan de achterkant van de auto, die ervoor zorgt dat dingen niet meer zo werken als aan het begin van de race of in de kwalificatie."
"Dat matcht wel met wat Verstappen zegt", denkt de Brit. "Je kunt de race beginnen en dan voelt alles goed aan, maar gedurende de race wordt de achterkant van de auto steeds lastiger te besturen. We moeten die feedback blijven omarmen en zoveel mogelijk dingen uitsluiten", sluit hij af.