Tung begrijpt woede van Verstappen volledig: "Dit is onacceptabel!"

Opinie
vrijdag, 17 juli 2026 om 18:40
max-verstappen-red-bull-racing-gp-belgie-2026-vrijdag-2

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Ho-Pin Tung heeft duidelijk tegengeluid geboden aan de kritiek van Alex Brundle. Max Verstappen klaagde wederom over het slechte gevoel bij het schakelen en dat werd hem in Engeland niet in dank afgenomen. Tung is technisch sterk onderlegd en legt in duidelijke taal uit waarom het probleem van de Limburger zo cruciaal is.
Tung was aanwezig in de studio van Viaplay en blikte tevreden terug op de tweede vrije training. "Er gebeurde voldoende. In de tweede vrije training gaan mensen ook op zachte banden naar buiten om te kijken waar de snelheid voor de kwalificatie zit. Daarna gooien ze er brandstof in en gaan ze voor de zogenaamde long runs, om te kijken hoe de balans is als de auto zwaarder is", zo vat hij de tweede training samen.

Rode vlag voor Verstappen

De sessie werd gekenmerkt door twee rode vlaggen. Verstappen speelde een hoofdrol in de eerste onderbreking. "Dat kwam door Max, in Stavelot. Hij had een klein momentje in het midden van de bocht, waardoor hij net te wijd uitkwam. Hij gooide heel veel grind op de baan. Die rode vlag had daarmee te maken. Die bocht is heel snel en iedereen rijdt daar ook op de kerbstones. Als daar grind ligt, is dat niet alleen glad. Als je daar achter iemand rijdt, komen die stenen op de helm en op het vizier. Dat is ook niet veilig", weet de Velpenaar.
De tekst gaat verder onder de Tweet.

Schakelproblemen

Verstappen klaagde na die snelle ronde ook weer over het schakelen. "Mijn god, deze f*cking shifts. Het is ongelofelijk man, waarom zijn ze zo shit? Dit is onacceptabel, mijn god", riep de viervoudige wereldkampioen gefrustreerd uit. Tung kwam die woede wel begrijpen. "Het begint haast vaste prik te worden", zo weet de analist dat Verstappen al jarenlang met schakelproblemen kampt.
"Iedere race heeft hij het over de versnellingsbak en zegt hij dat het schakelen en dan vooral het terugschakelen heel slecht is. Het terugschakelen is heel belangrijk, omdat dit het insturen van de bocht heel erg beïnvloedt", legt Tung uit aan de kijkers van de streamingsdienst. "Als je begint met remmen, krijg je een reactie in de aandrijflijn als het terugschakelen heel stroef gaat. Daardoor creëer je instabiliteit in de auto."
Verstappen betaalt dus de hele bocht de prijs voor de schakelproblemen. "Je krijgt een reactie in de achterkant van de auto en dat beïnvloedt de balans. Als je die problemen bij het ingaan van de bocht krijgt, is de rest van de bocht overleven. Je bent dan niet bezig met waar je beter kunt sturen of grip kunt vinden, maar je moet de auto dan in het gareel houden." Na Stavelot rijden de coureurs vol gas naar de laatste chicane. Instabiliteit bij het insturen kan dus een slechte exit veroorzaken, waardoor je het hele rechte stuk de prijs betaalt voor het schakelprobleem.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-belgie-2026-vrijdag-3
Verstappen had nog sneller kunnen zijn.

Groot verschil bij Mercedes

Nu Lando Norris vanwege een gridstraf wegvalt, is Verstappen de grootste uitdager van Antonelli. "Als Mercedes de motor een beetje openschroeft, staan ze er wel. In sector één en drie was hij veel sneller dan de rest, waar het echt om topsnelheid gaat. In de eerste sector won hij al anderhalve tiende. Op La Source na is die hele sector vol gas. Hij verloor wel wat tijd in de tweede sector. Soms ondervind je daar nadeel van in de racesimulatie."
Antonelli leek de tijd dus vooral qua topsnelheid te winnen en het is dus de vraag hoe groot zijn voorsprong in de kwalificatie nog is. "Het verschil met zijn teamgenoot is enorm. Sector één is maar één bocht en daar was George Russell al twee tienden langzamer dan Antonelli. In sector twee was het verschil een halve seconde en in de derde sector ook. Die eerste sector is eigenlijk ook alleen die laatste chicane. Verder is dat ook allemaal vol gas", zo blijft niet alleen Russell, maar ook Tung met vraagtekens achter.

Kans voor Verstappen?

Tung sluit niet uit dat Verstappen op zaterdag en zondag toch voor de prijzen kan meedoen. "In de kwalificatie komt er nog meer rubber op de baan. Daar moet je goed op anticiperen. We weten dat Red Bull vaak van vrijdag op zaterdag een stap kunnen zetten. Ik heb dus goede hoop dat ze voorin te vinden zullen zijn. Als je naar Verstappen kijkt, was er nog wel tijdwinst te behalen, vergeleken met Antonelli en ook Norris."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading