max-verstappen-andrea-kimi-antonelli-mercedes-gp-azerbeidzjan-2025-zondag-2 Formule 1
Formule 1

Antonelli van zijn à propos: 'Ik was niet voorbereid op deze vraag'

max-verstappen-andrea-kimi-antonelli-mercedes-gp-azerbeidzjan-2025-zondag-2

Andrea Kimi Antonelli haalt na een reeks tegenvallende Grands Prix een vierde plek in Azerbeidzjan. Ondanks de sterke prestatie is de jonge coureur teleurgesteld dat hij het podium niet heeft weten te bereiken. Na een rampzalig weekend in Monza mag de Italiaan echter niet klagen.

Antonelli baalt dat hij net het podium misliep met zijn vierde plaats. 'Het is een beetje teleurstellend omdat het podium zo dichtbij was', geeft hij toe tegen onder andere F1Maximaal.nl. 'De harde band voelde erg goed aan, een stuk beter dan de medium. De weerstand op de harde band was minimaal', voegt de coureur eraan toe.

Kort zicht op een podium

De Italiaan had verwacht dat er meer in zou kunnen zitten dan een vierde plaats, omdat het naarmate de race vorderde steeds beter ging, stelt hij. 'Dus, weet je, was het een beetje jammer dat ik uiteindelijk werd ingehaald, maar ik denk toch dat het een behoorlijke prestatie was', aldus de coureur, die door uitgerekend zijn teamgenoot werd ingehaald.

Antonelli zag kort een kans om samen met Russell naar het podium te gaan. 'Ik kwam bijna in de DRS van Carlos, maar toen begon ik een beetje te worstelen met het vuil hier, vooral in de tweede sector en daar kreeg ik last van', vertelt de Italiaan. 'We hebben behoorlijk wat punten gewonnen voor het constructeurskampioenschap en we gaan nu proberen dit momentum ook mee te nemen naar Singapore', blijft hij echter positief.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli van zijn à propos: 'Ik was niet voorbereid op deze vraag'
In Canada pakte Antonelli een podium, dat had hij graag herhaald in Bakoe.

Liam Lawson, die vanaf P3 startte, eindigde uiteindelijk achter Antonelli. 'Ik kon zien wanneer hij zijn energie gebruikte en wanneer niet', zegt de coureur over zijn tegenstander. 'Ik kwam dicht in de buurt aan het einde van sector één en halverwege sector twee, maar in al die cruciale tractiefasen had ik moeite en kon ik gewoon geen momentum krijgen', aldus Antonelli.

Het vorige raceweekend verliep op zijn zachtst gezegd niet geweldig voor Antonelli en in Zandvoort ging het ook niet fantastisch. De coureur wordt gevraagd naar de vooruitgang ten opzichte van Monza. 'Ik was niet voorbereid op deze vraag', lacht de benjamin van de grid. 'Dit circuit is een stuk moeilijker en er was geen ruimte voor fouten. Het was erg intens. Het tempo lag erg hoog', stelt hij dat Bakoe juist lastiger is.

Opsteker na slecht Europees seizoen

De aanloop naar de race was ook niet zoals gewild. 'We hebben tijdens de training geen lange runs gedaan, dus het was natuurlijk voor iedereen een beetje een ontdekking', legt Antonelli uit. Toch kwamen hij en zijn W16 goed voor de dag in Azerbeidzjan. 'Ik ben nog steeds redelijk tevreden en het was een veel betere race dan Monza', concludeert hij.

De races in Europa waren lastig voor de coureur, die bij het uitstapje naar Canada een podium wist te pakken. 'Het is een moeilijke periode geweest tijdens het Europese seizoen en na alle kritiek en moeilijke momenten zijn we erin geslaagd een goed resultaat neer te zetten', vertelt hij trots. 'En nu is het belangrijk om dit consistent te doen', sluit de Italiaan af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws