McLaren is in 2025 het sterkste team, dat is intussen wel duidelijk. Ook tijdens de Grand Prix van België werd duidelijk dat het team van Lando Norris en Oscar Piastri de touwtjes stevig in handen heeft, want ze behaalden wederom een één-twee. Zak Brown, de CEO van het team, kijkt met een goed gevoel terug, toch speelde er achter de schermen nog het een en ander. De Amerikaan vertelt over problemen aan beide McLaren-bolides.
Norris begon de race vanaf poleposition, maar uiteindelijk was het Piastri die aan het einde van de eerste raceronde aan de leiding lag. Brown is ronduit tevreden over de prestaties van zijn team, vandaar dat hij met een glimlach terugblikt op het weekend in de Ardennen. 'Het voelde echt heel goed, en iedereen houdt van Spa', zo begint de Amerikaan tegenover F1TV. 'Het is natuurlijk heel gaaf om hier te winnen. Lando en Oscar hebben echt geweldig werk geleverd, en ook het team was echt top. We kozen ook voor verschillende strategieën, alsnog waren ze erg gelijkwaardig', aldus de CEO.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Brown denkt dat beide strategieën goed werkten. 'Ik heb niet echt het idee dat er een goede of slechte keuze was eigenlijk, want er zat niet heel veel tussen. Het was allemaal erg goed vandaag, dus we zijn alweer klaar om verder te gaan naar Hongarije', vertelt Brown met een lach op zijn gezicht. Norris begon dus vanaf de eerste plek, maar hij verloor de leiding direct aan zijn teamgenoot. Brown vertelt dat er meer speelde. 'We hadden problemen met de batterij aan allebei de auto's, dus dat moeten we dadelijk nog even bekijken', zo verklaart de Amerikaan.
'Het lijkt erop dat het bij allebei de auto's het geval was', vervolgt hij. 'Ik moet daarvoor nog even naar de data kijken, maar het lijkt erop dat er een probleem was met allebei', zo legt hij uit na de overwinning van Piastri in België. 'Het was nog even kijken hoe het allemaal ging lopen, want we waren ook niet helemaal zeker of Oscar het einde wel ging halen met de mediumband. Uiteindelijk heeft hij het allemaal heel goed onder controle gehouden. Er was niet een heel groot verschil tussen de banden, maar het was een poging waard om met beide auto's iets verschillends te doen', aldus Brown.
Brown kijkt uit naar Hongarije
Volgend weekend reist het Formule 1-circus alweer af naar Hongarije voor een nieuwe race, en dat is iets waar Brown enorm naar uitkijkt. 'Het team voelt zich geweldig, maar we zijn wel klaar voor een beetje zon', zo grapt de Amerikaan. 'Dat gaan we daar hopelijk krijgen. Vorig jaar hadden we ook al een heel goed weekend daar, dus we hopen dat dit jaar weer te doen. We hebben er zin in om daar weer heen te gaan', zo concludeert Brown na een uitstekend resultaat in België.
Piastri won dus voor de zesde keer dit seizoen, en daarmee loopt hij wederom iets uit op zijn teamgenoot Norris. Het gat was voorafgaand aan het weekend in België acht punten, en deze marge heeft de Australiër verdubbeld. Hij finishte namelijk ook boven Norris in de sprintrace. Piastri heeft nu dus een voorsprong van zestien punten, maar het seizoen is nog lang, dus het kan alle kanten op.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties