Buxton zag Verstappen haast nooit zó dominant: "En dat wil wat zeggen!”

Formule 1
max-verstappen-race-singapore-2026-sunday-podium-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen maakte in Singapore opnieuw grote indruk met een uiterst dominant raceweekend. De Nederlander won zowel de sprintrace als de Grand Prix en liet zijn concurrenten nauwelijks in de buurt komen. Will Buxton is dan ook bijzonder lovend over het optreden van de Red Bull-coureur en noemt het een van de meest dominante weekenden uit zijn Formule 1-carrière.
Verstappen trok de sterke lijn van de voorgaande races door in Singapore. In de podcast SPEED blikt Buxton terug op het optreden van Verstappen op het Marina Bay Circuit. De Nederlander vertrok vanaf poleposition voor de hoofdrace en hield Charles Leclerc bij de start achter zich. Vervolgens controleerde hij de wedstrijd vrijwel van begin tot eind en stelde hij zijn overwinning veilig.

Vanaf bocht één de race onder controle

Verstappen domineerde. "Max Verstappen behaalde zijn tweede overwinning in evenveel raceweekends. Nog belangrijker: vanaf poleposition pakte hij zijn allereerste overwinning op de straten van Singapore, waarbij hij bij de start van de race Charles Leclerc in bocht één afhield en de race daarna vrijwel de hele rest van de race onder controle hield om zo zijn allereerste overwinning op de straten van Singapore binnen te halen”, komt Buxton meteen met een korte lofrede voor de coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-podium-singapore-2026-sunday-2
Verstappen pakte zijn tweede zege van het seizoen in Singapore.
Buxton nuanceert daarbij dat Verstappen niet alleen de Grand Prix won. De Nederlander had een dag eerder namelijk ook al de sprintrace op zijn naam geschreven, waardoor hij twee overwinningen in Singapore behaalde op twee opeenvolgende dagen. Het circuit waarop hij dit deed is bovendien een circuit waar hij nog nooit eerder had gewonnen. In zijn dominantste jaar, 2023, was dit de enige race die niet door Red Bull werd gewonnen. Destijds was het Carlos Sainz die in zijn Ferrari de winst pakte.

Enorm pak slaag voor de rest

De sprint begon onder regenachtige omstandigheden, maar ook daarin wist Verstappen het verschil te maken. Voor Buxton was vooral de manier waarop Verstappen het weekend naar zijn hand zette doorslaggevend. De Red Bull-coureur pakte poleposition voor zowel de sprint- als de hoofdrace en zette deze polepositions dus in beide races om in een overwinning. Daarmee was hij volgens de Britse presentator op geen enkel moment serieus te bedreigen.
De keuze voor coureur van de week is dan ook makkelijk voor de presentator: “Ik heb voor Max Verstappen gekozen omdat hij zijn weekend in Singapore echt niet aan geluk te danken had”, benadrukt hij. “Het was een flink pak slaag. Pole in de sprintrace, overwinning, pole in de hoofdrace, overwinning. Het leek er nooit op dat iemand anders ook maar in de buurt van hem kwam”, aldus Buxton. “Dus voor mij was dit voor Max Verstappen een van de meest dominante weekenden die hij ooit in de Formule 1 heeft gehad. En dat wil wat zeggen!”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading