Hill ziet alleen maar voordelen aan aanpak Verstappen: "In mijn vaders tijd deden coureurs alles"

Interviews
max-verstappen-red-bull-racing-canada-vrijdag-1-helm-startnummer

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Damon Hill denkt dat het goed zou zijn voor de autosport als Formule 1-coureurs meer vrijheid krijgen om ook aan endurancewedstrijden deel te nemen. De wereldkampioen van 1996 bespreekt de mogelijkheid om de Formule 1 te combineren met andere raceklassen, nu Max Verstappen van plan is om actief te blijven in de endurancewereld. Volgens de Brit zou het alleen maar goed zijn voor de sport als teams hun coureurs die vrijheid geven. Hill wijst daarbij ook naar het verleden, toen coureurs veel vaker in verschillende disciplines actief waren.
In een exclusief interview met F1Maximaal.nl werd Hill gevraagd of hij vindt dat de Formule 1- en endurancekalenders beter op elkaar afgestemd zouden moeten worden, zodat huidige F1-coureurs vaker aan andere wedstrijden kunnen deelnemen. Tegen de achtergrond van de plannen van Verstappen om actief te blijven in de endurancewereld, ziet de Brit alleen maar voordelen van een combinatie van verschillende disciplines. "Als ze hem (Verstappen, red.) de vrijheid geven om al die andere dingen te doen, denk ik dat dat uitstekend zou zijn voor de sport", stelt Hill.
Hill kijkt daarbij terug naar de periode waarin zijn vader, de legendarische Graham Hill, actief was. Graham Hill is nog altijd de enige coureur in de geschiedenis die de officieuze Triple Crown of Motorsport heeft gewonnen, met zeges in de Grand Prix van Monaco, de Indianapolis 500 en de 24 uur van Le Mans. "Ik denk dat coureurs in de tijd van mijn vader alles deden. Weet je, ze reden GT-races, Le Mans, Formule 1, Formule 2. Ze reden alles", vertelt Damon Hill.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
graham hill zandvoort
Graham Hill in Zandvoort.
Verschillende coureurs hebben pogingen gedaan om de Triple Crown ook te winnen. Fernando Alonso is wellicht het beste voorbeeld. De Spanjaard won de Grand Prix van Monaco en de 24 uur van Le Mans al en deed drie pogingen om de Indy 500 op zijn naam te schrijven. Juan Pablo Montoya won al in Monaco en Indianapolis, maar won de 24 uur van Le Mans nog niet. Mario Andretti won de Grand Prix van Monaco niet, maar werd wel wereldkampioen, won de Indy 500 en de Daytona 500, maar strandde in Le Mans op de tweede plek.

Waarom bleef Verstappen bij Red Bull?

Verstappen verlengde onlangs zijn contract bij Red Bull Racing en blijft daardoor minimaal tot en met het einde van 2030 bij de Oostenrijkse renstal. Na maandenlange speculatie over een mogelijk vertrek werd zijn beslissing om te blijven een van de belangrijkste onderwerpen aan het begin van de tweede seizoenshelft.
F1Maximaal.nl vroeg Hill ook wat volgens hem de belangrijkste reden was voor Verstappen om zijn toekomst aan Red Bull te verbinden. De Brit denkt dat de Nederlander voldoende positieve signalen ziet binnen het team en zich goed voelt bij de huidige ontwikkeling. "Waarom bleef hij? Ik denk dat hij tekenen van een veelbelovende toekomst moet zien en misschien is de chemie binnen het team anders en voelt hij zich goed bij de plek. Ze geven hem alles wat hij nodig heeft en ze blijven leveren, dus het is een ongelooflijk team", aldus Hill.
Hill benadrukt daarnaast dat Verstappen zijn beslissing waarschijnlijk niet zomaar heeft genomen. Volgens Hill denkt de Nederlander goed na voordat hij een belangrijke keuze maakt. "Ik denk dat hij nooit iets zou doen wat niet goed doordacht is", voegt Hill toe. Inmiddels wordt steeds duidelijker waarom Verstappen heeft bijgetekend. Red Bull heeft gedurende dit seizoen grote stappen gezet.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
maleisië-bahrein-sepang-max-verstappen-podium-win-red-bull-racing-31-kualalumpur-sunday-2026
Verstappen pakte zijn eerste seizoenszege in Maleisië.
In de eerste seizoenshelft werd er regelmatig gespeculeerd over de toekomst van Verstappen bij Red Bull. De Nederlander maakte zelf geen geheim van zijn onvrede over bepaalde eigenschappen van de auto en de nieuwe reglementen, terwijl een overstap naar een ander team regelmatig ter sprake kwam.
Hill werd daarom gevraagd wie Verstappen bij Red Bull had kunnen opvolgen als hij daadwerkelijk was vertrokken. "Nou, dat weet ik niet. Het zou fantastisch zijn om voor hen te rijden, maar ik kan me niet voorstellen dat het gebeurt, dus... Wie zou jij graag zien? Misschien Lando?", vraagt de voormalige coureur zich hardop af. De conclusie is duidelijk: Red Bull had niet zomaar een vervanger voor Verstappen gevonden en dat verklaart ook meteen het prijskaartje van de 29-jarige coureur.

Verstappen wil kunnen winnen

Hill denkt bovendien dat Verstappen bij een eventuele overstap vooral naar één aspect zou kijken: de kans om races te winnen. Na jarenlang succesvol te zijn geweest, zou de Nederlander volgens de Brit niet zomaar voor een ander team kiezen om alleen maar actief te blijven in de Formule 1.
"Hij zou alleen voor een team rijden dat hem kan helpen om races te winnen. Hij weet hoe ellendig het is om niet te winnen als je gewend bent om te winnen. Hij zou dus niet voor een team rijden dat hem geen kans geeft om te winnen. Hij wil niet alleen maar meedoen in de Formule 1. Zo zit hij niet in elkaar", benadrukt Hill.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading