
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe problemen met het differentieel van de auto van Max Verstappen kostten de coureur waarschijnlijk een paar tienden van een seconde per ronde. Dat concludeert Robert Doornbos na afloop van het Grand Prix-weekend in Bahrein. Of dat ook de overwinning heeft gekost, kan de oud-coureur niet met zekerheid zeggen.
Al vroeg in de race klaagde Verstappen over de boordradio dat zijn differentieel niet goed zou werken. Dit zou op bepaalde plekken van het circuit voor tijdsverlies hebben gezorgd. 'Het schijnt een softwareprobleem te zijn geweest, waardoor Max niet goed uit trage bochten kon accelereren', legt Doornbos uit bij Ziggo Sport. 'Hij kon de afstelling ervan niet wijzigen. Het heeft hem waarschijnlijk een paar tienden per ronde gekost.'
Het kan een reden zijn geweest waarom de Nederlander in zijn eerste stint niet kon wegrijden van Lewis Hamilton. Dat was uiteindelijk cruciaal voor Mercedes om hun strategie te laten werken. 'Ik kan niet met zekerheid zeggen of het probleem Verstappen de overwinning heeft gekost', geeft Doornbos toe. 'Maar het was geen foutloos weekend voor Red Bull wat betreft de software van de RB16B. Bij Sergio Pérez ging het ook al fout.'
Debuterende Tsunoda was indrukwekkend
De meest opvallende coureur van de GP van Bahrein was volgens de oud-coureur Yuki Tsunoda. 'Hij was als rookie heel indrukwekkend. Hij heeft nog zo weinig ervaring, maar toch weet hij in zijn eerste GP al punten te pakken. Aan het begin reed Tsunoda nog een beetje voorzichtig, maar dat is logisch als je je eerste Formule 1-race rijdt. Het liet ook weer zien dat AlphaTauri een heel sterke auto heeft gebouwd.'
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026 - 😅😅BellaBenni06-11-2026
- Wow, niet alleen door je eigen teambaas op je plek gezet worden, maar dit mede ahv je allergrootste kwelgeest, is next level op je plek gezet worden. Vasseur laat hier duidelijk zien wie er vooral niét de baas is! Nou, kom er maar in Britse pers. 😛
peterheijnen3306-11-2026
















