
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMark Hughes heeft zich op de website van de Formula1.com uitgesproken over de 'enorme crash' bij de herstart van de Toscaanse Grand Prix. Door de crash moesten vier auto's de race verlaten en werd de rode vlag gezwaaid. Hughes ontleedt wat er werkelijk gebeurde in ronde zeven op het circuit van Mugello.
'Wanneer de safety car-lichten uitgaan tijdens de in-ronde, dicteert de racelijder, in dit geval Bottas, het tempo van het peloton', begint Hughes. 'Hij kan daardoor de afstand van de safety car wat meer laten varen dan de verplichte tien wagens afstand als de lampen branden.'
Volgens Hughes gaat het normaal gesproken zo: De leider in de wedstrijd laat een gat met de safety car en kiest dan zijn moment om te accelereren. 'Maar dat was niet mogelijk voor Bottas', aldus Hughes. 'Hij kon het gat voor hem niet creëren, omdat de lichten zo laat uit gingen. De enige manier om zijn plaats te verdedigen was door pas op start/finish te versnellen.'
Inhalen pas toegestaan na de start/finishlijn
'Omdat inhalen niet was toegestaan tot na de start/finishlijn, nam Bottas het langzaam rijdende veld mee het rechte stuk op', gaat Hughes verder. 'Terwijl iedereen achter hem juist probeerde te anticiperen wanneer hij zou versnellen.' Het resultaat was een verkeersopstopping en een meervoudig ongeval.
'De ongebruikelijk grote kloof tussen safety car-lijn en start/finishlijn speelde een rol bij het ongeval', vindt Hughes. 'Het betekende dat er voor Bottas niet veel ruimte was om vóór hem een gat te creëren waarin hij normaal zou kunnen accelereren. Het zou er allemaal niet toe hebben gedaan als de safety car eerder in de ronde de lampen had gedoofd.'
Formule 2 en 3-races als voorbeeld
Mercedes zal zorgvuldig hebben toegekeken hoe de herstart er in de Formule 2 en 3 eruitzagen. Het team wist dat de enige keer dat de leider in staat was om te voorkomen dat hij werd ingehaald, was wanneer hij zo laat mogelijk op het gas ging. 'Door het volgen van deze procedure creëerde Bottas de omstandigheden die tot de rode vlag leidden', concludeert Hughes. (Foto: Mercedes AMG F1)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Kan ook te maken hebben met Ferrari, weet zo niet welke sponsor dit in de weg zou kunnen zittenMilou201503-11-2026
- Ben bang dat hij Perez niet bij kan houden.EJ03-11-2026
- Brown zegt , het is jouw team ( als hij naar McLaren komt) ,kijk daar gaat het weer fout, Norris zal zich nooit ondergeschikt maken van Hamilton !!
Regenracer03-11-2026 - Jajaja,die maFIA............spiked196403-11-2026
- maFIAspiked196403-11-2026
- Dus de voerselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026 - Volgens de Wet van Montoya is Hadjar ook gewoon net zo goed als Max, maar kan hij gewoon net iets minder goed omgaan met een instabiele wagen. Het is slechts een detail, meer niet ...MJAH03-11-2026
- Norris en Piastri laten zich inderdaad wel vaak makkelijk het kaas van het brood eten. Zou ideaal zijn voor Lewis. Hij kan natuurlijk ook gewoon terug gaan naar Mercedes in plaats van Russell.MJAH03-11-2026












