Charles Leclerc maakte in Canada naar eigen zeggen het slechtste weekend uit zijn Formule 1-carrière mee. Toch werd hij door de wedkantoren als favoriet aangewezen voor zijn thuisrace. Na de eerste twee vrije trainingen kunnen daar vraagtekens bij geplaatst worden, want de Monegask deelt slecht nieuws: hij kampt nog met dezelfde problemen als in Canada en vreest voor Max Verstappen. Leclerc opende het weekend in Monaco als snelste coureur in de eerste vrije training. Toch viel op dat
Lewis Hamilton veel vertrouwen had en dat vertaalde zich in de namiddagsessie in de snelste tijd voor de Brit. Leclerc sloot wel aan op de tweede plek, met een achterstand van slechts één tiende, waardoor alles nog open lijkt te liggen.
Remproblemen
Wie een positieve Leclerc had verwacht bij
F1TV, komt echter bedrogen uit. "Het was heel lastig", zucht de 28-jarige coureur. "We kampen met behoorlijk wat problemen met de remmen aan mijn kant. Die problemen proberen we op te lossen." Datzelfde probeerde
Ferrari twee weken geleden echter ook al en toen slaagde het Italiaanse team daar ook niet in. Nu heeft Ferrari dus nog altijd geen vooruitgang geboekt met deze klacht van Leclerc.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Leclerc in zijn geboortestad.
"Mijn vertrouwen is dus momenteel niet zo hoog", benadrukt Leclerc, die ook nog te maken heeft met twee circuits op rij waar een goed gevoel bij de remmen cruciaal is. "Los daarvan is dit een circuit waar ik van houd. Ik weet ook zeker dat, als we deze problemen voor morgen oplossen, we een flinke stap vooruit kunnen zetten." Dat is echter een flink voorbehoud. "Helaas heb ik het hier sinds Canada al best lastig mee. We proberen oplossingen te vinden. Als dat voor morgen al lukt, twijfel ik er niet over dat we een stap vooruit kunnen zetten."
Leclerc wordt nogmaals gevraagd of dit precies hetzelfde probleem is als in Montréal. "Het is een heel specifiek probleem, waar we mee kampen. Ja, dit is hetzelfde probleem als in Canada", baalt de Ferrari-coureur. "We werken eraan om de situatie te verbeteren. We hebben wel een paar ideeën om dit te verbeteren. We zijn er tot nu toe niet in geslaagd om een duidelijke oplossing te vinden, maar hopelijk lukt dat voor morgen wel."
Verstappen en Hamilton
Vervolgens komen de krachtsverhoudingen aan bod. Leclerc rekent duidelijk op een driestrijd. "Max is heel erg sterk", zo wijst hij zijn grote rivaal aan. "De
Red Bull is ook heel erg sterk. Lewis is ook behoorlijk sterk." Leclerc prijst zichzelf gelukkig dat hij ondanks zijn problemen en dankzij zijn talent op stratencircuits tóch mee kan vechten voor de eerste posities. "Uiteindelijk is het geen rampzalige dag geweest. We zaten in de tweede vrije training heel dicht bij Lewis."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen en Hamilton zijn de concurrenten van Leclerc.
"Ik maak me geen enorme zorgen, maar het wordt wel een lastige kwalificatie. Het wordt heel spannend. Als we een stap vooruitzetten met de remmen, dan kan dat helpen in het gevecht om poleposition." Dat lijkt echter onwaarschijnlijk als Ferrari al twee weken lang geen oplossing vindt en Leclerc nu ook bevestigt dat het team nog niet weet hoe het probleem verholpen kan worden.