Lando Norris deed niet mee aan de eerste vrije training in Oostenrijk, maar stond in VT2 al snel bovenaan. De McLaren-coureur sloot de sessie ook als snelste af, voor Oscar Piastri. Alleen Max Verstappen kon nog enigszins in het spoor blijven van het McLaren-duo, al had hij wel meerdere pogingen nodig, voordat hij zijn derde tijd wist te rijden. Charles Leclerc en George Russell kwamen ruim zes tienden tekort op de zeer korte baan.
Charles Leclerc en Lando Norris mochten in de tweede vrije training voor het eerst dit weekend in actie komen, nadat zij hun auto's in VT1 afstonden aan respectievelijk Dino Beganovic en Alex Dunne. Norris was dan ook een van de eerste mannen, die de baan opreed. De Brit was in zijn eerste poging uiteraard langzamer dan teamgenoot Oscar Piastri, die al een trainingsuurtje achter de rug had.
McLaren voor Mercedes
Mercedes opende echter wederom sterk. Kimi Antonelli klokte de eerste tijd met een 1:06,202. De Italiaan was twee tienden sneller dan zijn negen jaar oudere teamgenoot, die de tweede tijd neerzette. Piastri nam het stokje over van Antonelli, door na zeven minuten 0,073 seconde sneller te rijden. Nadat Dunne in de eerste training al weinig tijd nodig had om op snelheid te komen in de MCL39, gold dat nu ook voor Norris. De Brit was twee tienden sneller dan Piastri, en stond dus al snel na de start van zijn weekend op de eerste plek. Russell deed wel een poging om terug te slaan, maar strandde daarbij op een tiende van de snelste McLaren-coureur.
Beide Red Bull Racing-coureurs stonden op dat moment nog in de pitstraat. Na een kwartier kwam Verstappen in actie. De wereldkampioen koos hierbij opvallend genoeg voor de zachte banden, nadat alle andere coureurs op mediums of harde banden aan de sessie begonnen waren. Verstappen schoot bij zijn eerste ronde meteen naar een tweede tijd, met dus een bandenvoordeel ten opzichte van Norris.
Norris maakt indruk
Leclerc had het duidelijk lastiger. Na een matige eerste sessie voor Lewis Hamilton begon ook Leclerc niet sterk. Na een kwartier stond Leclerc op de tiende plek, en vervolgens schoot hij ook nog door de grindbak in de tweede sector, nadat het in de eerste sector ook al helemaal niet goed liep in een eerdere poging. De balans aan boord van de SF-25 was duidelijk ver te zoeken, terwijl Hamilton compleet in de weg reed bij Antonelli, en ervoor zorgde dat de Italiaan bijna van de baan schoot.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Vooraan bleef Norris zeer sterk presteren. De Brit bleef versnellen, en bleef ook Russell voor, nadat het Mercedes-duo naar de zachtste band wisselde. Russell verwees wel Verstappen terug naar de derde plek en kwam 0,034 seconde tekort op Norris. Ook Antonelli wist met zachte banden de tijd van Norris met een harde band nog niet aan te scherpen. Isack Hadjar was wél op weg naar de eerste tijd, maar brak zijn ronde in de slotsector af.
Spierballentaal van McLaren
Halverwege de vrije training zochten de coureurs de limieten pas echt op, waarbij Norris uiteindelijk terugviel tot de tweede plek, toen Russell bij een nieuwe poging wel tot 1:15,2 versnelde. Die tijd bleek echter weinig waard toen McLaren ook voor de zachte banden koos. Piastri ging maar liefst een halve seconde sneller, en toen moest Norris nog komen. De Brit kende geen foutloze ronde, maar reed wel een 1:04,5. Daarmee stond Russell op meer dan zes tienden achterstand, en Verstappen zelfs op meer dan een seconde.
Red Bull had wel meer in haar mars dan dit verschil liet zien. Verstappen reed namelijk in de eerste stint op de zachte banden, veel eerder dan de andere coureurs. Dat maakt het zeer lastig om in te schatten hoeveel Red Bull tekortkomt, want het is wel duidelijk dat McLaren de snelste auto heeft. Yuki Tsunoda kwam wel tot een zesde tijd, op zeven tienden achterstand, waardoor Verstappen vermoedelijk weer op een plek in de top drie mag hopen.
In de tweede helft van de sessie kwam Verstappen weer naar buiten op een nieuwe set van de zachte banden. Dat leverde niet echt het gewenste resultaat op, want Verstappen was opvallend genoeg een tiende trager dan zijn Japanse teamgenoot, en stond op acht tienden achterstand op de zevende plek, vlak voor Gabriel Bortoleto. Verstappen kwam tien minuten later in een nieuwe poging tot een veel sterkere tijd. Met drie tienden achterstand schoof hij op tot P3.
In de laatste twintig minuten kozen de coureurs voor long runs, waardoor de uitslag al vaststond. Norris was de snelste coureur voor Piastri, in een dominante vertoning van McLaren. Verstappen en Lance Stroll bleven als enigen binnen een halve seconde. Leclerc en Russell gaven meer dan zes tienden toe op het korte baantje, terwijl Tsunoda en Bortoleto het redelijk deden met een plek in de top acht. Fernando Alonso, Hamilton, en Antonelli volgden daarachter.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Korte racesimulaties
Verstappen valt normaal juist op door heel vroeg aan zijn racesimulaties te beginnen, maar dat was nu anders. De Nederlander had twee sets van de zachte banden ingezet, om zo juist harde banden en mediumbanden achter de hand te houden. Dat betekent ook dat Verstappen aan het einde van de sessie met de zachte banden geen representatieve racesimulatie kon neerzetten. Red Bull Racing hoopt hier in de Grand Prix van te profiteren. Verstappen werkte kort aan zijn long run, maar maakte daarin geen verkeerde indruk. Norris was echter ook de snelste coureur in de racesimulatie.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties