
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleViervoudig Formule 1-wereldkampioen Alain Prost is dolenthousiast over het debuut van Carlos Sainz bij het team van Renault en heeft dan ook goede hoop dat de Spanjaard ook na 2018 bij het team zal blijven. Prost, tegenwoordig werkzaam als adviseur van het Renault F1-team, denkt dat de contractverlenging van Max Verstappen bij Red Bull tot en met 2020 bij kan dragen aan het aanblijven van Sainz.
Ook Sainz heeft een contract bij Red Bull dat doorloopt tot en met 2020, maar hij is door de energiedrankjesfabrikant tot en met 2018 uitgeleend aan Renault. De contractverlenging van Verstappen en een mogelijk aanblijven van Daniel Ricciardo zouden Sainz kunnen doen besluiten bij Renault te blijven. Echter kan Sainz bij het vrijkomen van één van de Red Bull-zitjes opgeroepen worden als vervanger. Een situatie waar ook Prost niets aan kan doen, zo verklaart hij tegenover Motorsport.com: ‘Een dergelijke situatie kunnen we niet voorkomen. Maar de markt is volgend jaar wel heel open. Wij zien geen reden waarom wij ons rijderskoppel zouden moeten veranderen, maar het is niet helemaal aan ons. We moeten dus even afwachten en in de tussentijd het beste uit Carlos en Nico Hulkenberg naar boven brengen.’
‘Het is goed dat we Carlos in het team hebben weten te halen, maar het geeft ons geen garanties voor de lange termijn', vervolgt Prost. 'We zullen dus voorzichtig moeten zijn. Dit hoeft echter geen probleem te zijn en willen graag een goede band met hem opbouwen.’
Over de zevende plaats die Sainz scoorde in Austin is Prost tenslotte meer dan tevreden: ‘Het is altijd een risico als je midden in het seizoen een rijder vervangt, maar dit is eigenlijk precies wat we voor ogen hadden. De manier waarop hij het weekend heeft afgesloten, is heel indrukwekkend.’
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Kom op nou. Ferrari was een groot deel van het jaar gewoon het tweede team, en waren in Mexico zelfs het snelste. Leclerc en Hamilton staan op 14 punten van elkaar. Dat is nu juist hun probleem: te veel aan elkaar gewaagd, en elkaar het licht in de ogen niet gunnen. En met RBR bedoel je Max neem ik aan, want Norris heeft Hadjar gewoon op 114 punten achterstand gereden.
DWI02-11-2026 - Volledig mee eens. Hier niet anders Max.RB2302-11-2026
- Ik zou me schamen om fan van het te zijn, zou een soort staatsgeheim zijn
Supermax-02-11-2026 - Ik schreef het van de week al...de auto komt weer meer richting Max en de downfall van de 2e coureur is begonnen.
respectforALL02-11-2026 - Precies hou hem daar maar weg. Heeft al genoeg "volwassenen" gehersenspoeld via de media. Die arme kinderen zijn nog te redden.RB2302-11-2026
- 🤣😂
wg02-11-2026 - 🤣😂🤣
wg02-11-2026 - En zo is het!
Supermax-02-11-2026 - Ik begrijp het! Opsporing verzocht.
Supermax-02-11-2026 - En de Efteling moet hem ook niet want het spookslot is niet meer. Maar er lopen daar ook kinderen en die zouden een trauma oplopen, voor ons is het al niet te doen.
Supermax-02-11-2026














