Nico Rosberg was in zijn tijd bij Mercedes jarenlang in een heftige strijd verwikkeld met Lewis Hamilton. Hij weet als de beste hoe het team van McLaren nu met hun coureurs moet omgaan, en vertelt ook over de 'zilver-regels' van Mercedes.
Rosberg heeft in de F1 Show-Podcast zijn inzichten gedeeld over de teamdynamiek bij McLaren. Als coureur van Mercedes had Rosberg zelf ook met teamorders te maken. Nu waarschuwt hij McLaren ervoor zich goed voor te bereiden op de interne strijd die onvermijdelijk is.
Problemen bij McLaren
Rosberg benadrukt het belang van duidelijke regels voor teamorders. ‘De eerste stap is, is het duidelijk gedefinieerd in de regels?’ vraagt hij zich af. Dit is volgens hem de kern van het probleem voor McLaren, omdat het moeilijk is om situaties waarin teamorders nodig zijn vast te leggen. ‘En ik kan je vertellen dat het niet gedefinieerd is in de papaja-regels, omdat het niet iets is wat je in een regel kunt vastleggen.’
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Wat betreft McLaren, waardeert Rosberg hoe het team in Monza met een situatie omging waarin de posities van Norris en Piastri moesten worden herverdeeld na een mislukte pitstop. ‘McLaren koos de betere manier, namelijk de posities opnieuw aanpassen zoals voorheen, omdat ze als team een fout maakten,’ zegt hij. Rosberg merkt verder op dat McLaren geluk heeft dat hun coureurs nog niet volledig in de ‘assassin’-fase zitten. ‘Ik denk dat McLaren een beetje geluk heeft dat hun twee coureurs nog geen echte assassins zijn. Ze zijn er dichtbij, maar nog niet helemaal daar.’
Toch voorziet Rosberg dat de rivaliteit tussen Norris en Piastri in de toekomst waarschijnlijk alleen maar zal toenemen. ‘De intensiteit ligt nog voor ons. Ze gaan elke weekend vechten, dus er komt nog veel actie aan,’ voorspelt hij.
Strijd met Hamilton
Deze uitdaging wordt door Rosberg verder toegelicht met een anekdote uit zijn eigen carrière. Tijdens de Grand Prix van Monaco in 2016. Terwijl hij zelf tweede reed, kreeg hij de opdracht om Hamilton voorbij te laten om de racewinst voor Mercedes veilig te stellen. ‘We hadden heel duidelijke zilver-regels,’ zegt Rosberg. ‘Het team vroeg mij om Lewis voorrang te geven, en ik deed dat omdat de regels duidelijk waren en het teambelang voorop stond. Het was dan duidelijk en makkelijk te begrijpen, en je moest het gewoon doen.’ Ondanks dat zulke beslissingen moeilijk zijn voor de coureur, benadrukt Rosberg dat ze altijd vanzelfsprekend zijn wanneer de regels helder zijn.

Rosberg erkent echter dat niet elke coureur altijd bereid is om zich aan dergelijke regels te houden. In Abu Dhabi 2016 weigerde Hamilton bijvoorbeeld om Rosberg voorbij te laten, wat Rosberg begrijpelijk vindt. ‘Het is begrijpelijk dat je dan als een assassin wilt optreden, je wilt de grijze gebieden benutten,’ zegt hij. Dat maakt het voor teams moeilijk om consistent te blijven in hun aanpak van teamorders.
Als laatste geeft Rosberg McLaren advies om zich voor te bereiden op de rivaliteit. ‘Wat ik McLaren echt zou vragen, is om de tijd te nemen en te plannen voor zoveel scenario’s als mogelijk, en deze duidelijk te definiëren voor hun coureurs,’ zegt hij. Hij benadrukt dat het belangrijk is om duidelijke richtlijnen te hebben wanneer rivaliteit tussen de coureurs oplaait. ‘Het is echt hun plicht om dat te doen,’ besluit hij.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties