lando norris canada crash 2025 16 Formule 1
Formule 1

Steiner kan met zijn hoofd niet bij actie Norris: 'Zelfs op een motor pas je daar niet tussendoor!'

lando norris canada crash 2025 16

Lando Norris had afgelopen weekend in Canada een ronduit pijnlijke race. Eigenlijk begon de Brit uitstekend aan de Grand Prix, want hij had goede snelheid in zijn MCL39. Toch ging het aan het einde van de race helemaal mis toen de McLaren-coureur tegen zijn teamgenoot Oscar Piastri aanreed. Günther Steiner kan er met zijn hoofd niet bij, want de Zuid-Tiroler zag zelfs dat je met een motor nog niet in dat gat kon duiken.

Norris had op zaterdag al geen goede kwalificatie, want hij maakte in het derde deel meerdere fouten. Hierdoor moest hij vanaf de zevende plek vertrekken. Norris wist echter toch een hoop goed te maken in de race, want de snelheid zat er goed in voor de McLaren-coureur. Met een paar ronden te gaan ging het dus toch de mist in voor de Brit. Steiner werpt een blik op het incident in Montréal. 'Deze actie op zondag was gewoon ook omdat hij onder druk stond', zo begint de Zuid-Tiroler.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando norris crash 2025 canada
Norris ging de mist in tijdens de Grand Prix van Canada.

Steiner maakt een prangende vergelijking omtrent de actie van Norris. 'Hij wilde gewoon graag inhalen. In plaats van dat hij denkt: ik moet er deze ronde voorbij, moet hij denken: ik kom er hoe dan ook wel voorbij want ik ben sneller. Je moet het gewoon constant blijven proberen. Jezelf bij elkaar rapen, en weer gaan. Nu probeert hij door iemand heen te rijden, maar zelfs op een motor had hij niet in dit gat gepast, laat staan met een auto', aldus de voormalig teambaas van Haas bij The Red Flags Podcast.

Norris ging dus flink de mist in, en dat heeft hem ook kostbare punten gekost in het kampioenschap. Steiner denkt dat het tijd is voor de teamleiding van McLaren om in te grijpen. 'Dat gaan ze ook echt wel doen, maar waarschijnlijk niet in het openbaar', aldus Steiner. 'Op een bepaald moment is de McLaren niet meer de dominerende auto. Dan moet je voorzichtig zijn en kijken wie er aankomen. Ik weet dat ze een flink voordeel hebben bij de constructeurs, maar dat was vorig jaar ook bij Red Bull. Ze moeten voorzichtig zijn', aldus de Zuid-Tiroler.

McLaren had geluk volgens Steiner

'Ze hadden geluk dat Oscar nog verder kon rijden. Onder normale omstandigheden krijgt hij gewoon een lekke band', aldus Steiner. 'Dit doe je niet als teamgenoten. Je kan een fout maken, maar misschien haalt het ook wel van de druk van hem af door te zeggen dat hij tweede rijder is. Je kan wel sneller zijn in de race, maar je moet hem ook in kunnen halen zonder een fout te maken. Als je geduld hebt dan pak je hem, want die snelheid gaat niet weg. Er is iets, want hij maakt altijd een foutje. Als er druk op komt gaat hij de fout in', stelt Steiner.

Steiner weet niet precies waar het misgaat bij Norris. 'Als ik dat had geweten, dan had Zak Brown aan de telefoon gezeten om aan mij te vragen wat hij moest doen', aldus de voormalig teambaas van Haas. 'Ik heb geen idee, voor mij is het moeilijk analyseren wat het is. Volgens mij is het gewoon de druk die hem te veel wordt', zo verklaart hij over de situatie bij McLaren. Norris haalde de finish dus niet, terwijl Piastri vierde werd.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws