Stewards geven Leclerc 15 seconden tijdstraf na touché met Verstappen

Formule 1
zondag, 13 oktober 2019 om 11:26
Leclerc Maxjpeg
Charles Leclerc heeft een tijdstraf van vijftien seconden gekregen naar aanleiding van het incident in de eerste ronde van de Grand Prix van Japan, waarbij ook Max Verstappen betrokken was.
De tijdstraf bestaat uit twee losse onderdelen. Enerzijds krijgt Leclerc tien seconden tijdstraf voor het doorrijden met een beschadigde auto, anderzijds komt daar nog vijf seconden bij voor de crash met Verstappen. Door de tijdstraf zakt Leclerc van de zesde naar de zevende plek in de einduitslag.
Verder zijn de gevolgen dus relatief beperkt. Leclerc levert twee punten in, maar behoudt de derde plek in de WK-stand. Die twee extra punten gaan naar Daniel Ricciardo, die negende blijft in de WK-stand. Verstappen staat vierde.
Direct na de start van de Grand Prix van Japan ging het mis. Verstappen kende een goede start en leek Leclerc in te halen, maar de Ferrari-coureur gaf hem geen ruimte en de situatie eindigde in een touché. Die touché bleek de oorzaak van de DNF van Verstappen.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading