
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleCarlos Sainz is gevraagd naar zijn mening over de onrust bij Ferrari. Lewis Hamilton heeft alle vuile was buiten gehangen, terwijl Charles Leclerc met vaderschapsverlof was. Hamilton betrok zelfs Carlos Sainz bij zijn betoog tegen Leclerc. De Williams-coureur wordt nu naar zijn mening gevraagd en komt met een duidelijk verzoek. Daarnaast laat hij doorschemeren dat hij de werkwijze van Hamilton afkeurt.
Sainz was een van de zes vaste coureurs die de eerste vrije training oversloeg. Hij werd vervangen door reservecoureur Luke Browning. Die keuze is enigszins opvallend, aangezien er regen voorspeld wordt in São Paulo. Het is dus mogelijk dat de Grand Prix wel weer droog verloopt, maar dat Sainz nog geen meter op een droge baan heeft gereden tot dat moment.
Vreemde keuze van Williams
Bij F1TV vroeg men de Williams-coureur dan ook naar een verklaring. "Ik heb twee problemen dit weekend. Ten eerste ontbrak ik in de eerste vrije training en daarnaast kan ik niet veel rijden met mijn auto, omdat we een motor gebruiken die al heel oud is. Om eerlijk te zijn wordt het heel moeilijk om dit weekend te optimaliseren, omdat ik niet veel ronden kon rijden. Luke (Browning, red.) accepteerde dus dat hij niet veel ronden kon rijden."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Williams rijdt liever minder ronden en zet geen nieuwe motor in.
Williams werd tijdens de eerste vrije training door de media gevraagd waarom Browning nauwelijks reed en welke probleem hij had. Een woordvoerder van het Britse team reageerde daarop tegen onder meer F1Maximaal.nl dat er geen probleem was, maar dat het plan altijd was dat Browning weinig zou rijden. Dat is zeer opvallend te noemen. Williams staat namelijk steevast in de achterhoede, dus het lijkt logischer om een gridstraf te incasseren. In de praktijk kost dit nauwelijks posities.
Voor een achterhoedeteam is het een bijzondere keuze dat men zo wanhopig gridstraffen wil vermijden. De enige logische verklaring is dat men op Las Vegas wil wachten voor een mogelijke Mercedes-upgrade, maar gezien de situatie van Williams is het wellicht logischer om tweemaal een straf te incasseren.
"Laat me erbuiten!"
Aan het einde van het interview vroeg presentatrice Betty Glover aan Sainz hoe hij naar de situatie bij Ferrari kijkt. Lewis Hamilton spreekt zich heel nadrukkelijk uit tegen Leclerc en haalde zelfs aan dat de Monegask de problemen ook al opzocht met Sainz als teamgenoot. Sainz voelt zich duidelijk oncomfortabel als naar zijn mening wordt gevraagd. "Ik weet dat er het een en ander gaande is. Ik weet niet waarom ze mij hierbij betrokken hebben. Ik heb wel het idee dat ik al een paar keer genoemd ben."
"Hé, ik rijd daar niet meer. Laat me erbuiten!" roept de Spanjaard uit, die ook helemaal niet wil terugblikken op zijn Ferrari-periode. "Ik heb zelf meer dan genoeg meegemaakt bij Ferrari, toen ik daar zelf nog reed. Het laatste wat ik wil, is dat ik nu word meegetrokken in dat hele verhaal, want ik zit niet meer bij Ferrari. Ik geniet van mijn tijd bij Williams." Sainz kreeg voor de start van het 2024-seizoen te horen dat hij in 2025 niet meer welkom was in Maranello. Toch had hij daarna nog een sterk seizoen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Sainz pakte in Mexico 2024 een van de laatste overwinningen van Ferrari.
Twijfels bij aanpak van Hamilton
Sainz weet na vier jaar bij het Italiaanse team als geen ander dat teampolitiek bij Ferrari veel belangrijker is dan bij andere renstallen. "Het klopt dat het een complexe omgeving is. Bij Ferrari vecht je voor de overwinningen. Als je voor overwinningen vecht, is de druk hoger. Ik probeerde altijd alles buiten de media te houden, want dan gebeurt dit", zo geeft hij aan dat hij het niet eens is met de aanpak van Hamilton.
Hamilton probeert de situatie juist heel duidelijk uit te spelen via de media, vermoedelijk omdat hij van mening is dat Frédéric Vasseur niet hard genoeg optreedt. Door openlijk kritisch te zijn, zet hij de teambaas voor het blok. "Het klopt dat zich daar het een en ander afspeelt, maar het is aan hen om dit op te lossen", aldus Sainz, die er ook wel om kan lachen. "Dit doet me aan die meme denken van die kikker die zegt dat hij er niks mee te maken heeft."
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026 - Ik mis in het pakket updates van McLaren wel een belangrijk onderdeel, namelijk een nieuwe kopman …
MaxMaximaal06-11-2026














