Update | Hartley enorm blij met titel: 'Kan wel even duren voordat ik dit besef'

Formule 1
zondag, 05 november 2017 om 18:58
standaardfoto f1maxjpg
Brendon Hartley, coureur bij Toro Rosso, heeft zich zondag samen met zijn Porsche-teamgenoten Timo Bernhard en Earl Bamber tot kampioen in de LMP1-klasse van het World Endurance Championship gekroond.
In de zes uur van Shanghai hadden de heren genoeg aan een tweede plaats. De concurrenten Sébastien Buemi en Kazuki Nakajima wonnen weliswaar samen met Anthony Davidson in Shanghai, maar doordat de laatstgenoemde de race op het COTA misliep, was de overwinning niet genoeg voor het team van Toyota.
Voor Hartley zelf zijn het behoorlijk mooie tijden. De Nieuw-Zeelander wordt namelijk volgend weekend in Brazilië alweer terugverwacht op de grid van de koningsklasse. Hartley kreeg van Toro Rosso een stoeltje toegewezen voor de laatste vier Grands Prix na het vertrek van onder meer Carlos Sainz Jr naar Renault. (Foto: Porsche Media)
Update | 18.59u
Brendon Hartley is een gelukkig man, zo stelt hij na het binnenslepen van het WEC-kampioenschap. 'Na het winnen van de 24 uur van Le Mans pakken we ook de wereldtitel, het zou best een tijdje kunnen duren voor ik dat echt besef. In het begin verloren we veel downforce, waardoor we hard moesten werken in de eerste stint. Bij de pitstop hebben we de neus vervangen, wat de situatie verbeterde. We hadden echter één set banden minder dan de andere auto's, omdat we deze hadden verspeeld in de kwalificatie. Daardoor was het min of meer game over voor ons, niettemin was dit zeker weten een ongelooflijk jaar', besluit de huidige Toro Rosso-coureur op de officiële site van Porsche.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading