Tijdens de derde vrije training is een onderhoud tussen Cyril Abiteboul en Helmut Marko gefilmd. Duidelijk is te zien dat de Fransman 'not amused is'. Toro Rosso heeft via social media laten weten dat de auto slecht functioneert door de motoronderdelen. Daarnaast beschuldigen ze Renault ervan dat ze expres slechte onderdelen leveren omdat ze de strijd in het WK dan winnen van Toro Rosso.
Het verschil tussen beide teams in het constructeurskampioenschap is geslonken tot slechts vijf punten. Saillant detail is dat degene die de meeste punten heeft gehaald voor Toro Rosso nu voor Renault rijd, namelijk Carlos Sainz.
Vrijdag gingen de motor van Brendon Hartley en Pierre Gasly al snel stuk en ze hebben misschien
niet eens een nieuwe MGU-H voor Abu Dhabi, waardoor ze daar wellicht niet kunnen starten. Volgens Ted Kravitz van Skysports is Renault op zijn zachtst gezegd pissig en overwegen ze de rest van het weekend en in Abu Dhabi
zelfs geen motor meer te leveren aan Toro Rosso.
Update 16.59u Helmut Marko heeft in een statement
op de officiele site de gemoederen bedaard. De adviseur benadrukt dat aan het eind van het seizoen de emoties nu eenmaal hoog oplopen. 'Maar dit is een waardevolle relatie en dat blijft zo', zegt de Oostenrijker. Red Bull ontkent dat Toro Rosso 'oneerlijk is behandeld' door Renault.