George Russell staat inmiddels flink achter op zijn jongere teamgenoot en moet in Monaco een goed resultaat neerzetten om hem in het oog te houden. Het circuit van Monaco is echter niet een van Russells beste circuits, want hij heeft er nog nooit de top vijf gehaald. De analisten van Viaplay zien in hem geen winnaar, en ook thuisheld Charles Leclerc kan een zege vergeten. Leclerc heeft de vloek van Monaco doorbroken, maar de vloek van Ferrari is er nog altijd. De coureur presteert degelijk en stond al op het podium in 2026. Toch was Canada allesbehalve een voorspoedig weekend. Teamgenoot
Lewis Hamilton deed het daar juist wél goed.
Kees van de Grint ziet hem zelfs in zijn thuisrace geen zege pakken, maar een podium moet er dit keer toch wel in zitten. “Derde”, zegt hij in
In de Slipstream.Kwalificatie wordt spectaculair
Nelson Valkenburg snapt die inschatting en schat de coureur zelfs nog wat hoger in. “Ja, ik denk tweede. Ik denk dat hij beter kwalificeert met deze auto in Monaco dan tot nu toe”, geeft hij aan. De coureur zal met een plek op de voorste rij een groot voordeel halen. “Maar hij gaat hem niet winnen”, benadrukt de commentator. Van de Grint noemt een plek naast het podium ook realistisch.
In Monaco is de race vaak niet het hoogtepunt van het weekend. Dat is de kwalificatie. Valkenburg heeft er zin in. “Heel erg, heel erg. Ik denk met deze auto's, Kees, zo beweeglijk, zo licht, dat aanremmen is lastig”, stelt hij. “Ook omdat die auto's bijladen onder het aanremmen. Dat hebben we nog niet gezegd, dat maakt het remmen extra lastig”, ziet hij een grote opdracht voor de coureurs.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Russell pakte nog nooit ene top vijf-plek in het prinsdom.
De kwalificatie gaat flink lastig worden en dat zou volgens de commentator leuk worden om naar te kijken. “Het gaat zo moeilijk worden om een geweldige kwalificatie af te leveren dat het echt spectaculair wordt. Stel je nou voor dat het bijladen en het gebruiken van de energie moeilijk is, zou de tunnel best nog wel eens een plek kunnen zijn waar je een inhaalactie zowaar gaat kunnen zien in de wedstrijd”, doet Valkenburg een opvallende voorspelling.
Van de Grint ziet het ook wel zitten. “Ik kijk ernaar uit, want wat ik al zei, in Montréal heb je gezien hoeveel ze eraf vlogen, rechtdoor moesten”, verwijst hij terug naar de race in Canada. “In Monaco, zoals bekend, gaat dat niet. Er moet voorzichtig gereden worden, en als je voorzichtig bent, sta je achteraan”, voorspelt hij ook een spectaculaire kwalificatie.
Russell haalde nog nooit top vijf
Dan het onderwerp Russell. De coureur zal erop gebrand zijn zijn teamgenoot te verslaan. Toch gaat dat in het prinsdom lastig worden. “Nou ja, Russell is nog nooit beter gefinisht dan vijfde, hè, in Monaco”, aldus Valkenburg. “Dus het zou echt heel interessant kunnen worden”, is hij benieuwd naar wat Russell zal gaan proberen om zijn persoonlijke Monaco-vloek te doorbreken.