Alvorens de Formule 1 is aanbeland in de slotrace in Abu Dhabi, is het kampioenschap waarschijnlijk al beslist in het voordeel van Lewis Hamilton. Dit doet echter niks af aan de schoonheid van de race in de Verenigde Arabische Emiraten, stelt circuiteigenaar Tareq Al Ameri.
‘Het is vaker gebeurt dat een kampioenschap al beslist was vóór onze race. Maar dat doet niets af aan onze race’, zegt de Yas Marina Circuit-CEO in gesprek met Gulfnews. De emoties van blijdschap en teleurstelling vloeien altijd rijkelijk in de slotrace, waardoor de Abu Dhabi-race altijd mooi is om te zien, vindt Al Ameri.
De komst van Liberty Media is volgens Al Ameri een verrijking van de sport en wordt het alleen maar beter. ‘Alles is beter geworden sinds Liberty Media als hoofd van de sport alles door elkaar heeft geschud. Ik denk dat de toekomst er rooskleurig uitziet. We praten veel met Liberty en beide partijen zijn blij dat de laatste race bij ons is.’
Voor de race van dit jaar zal Yas Marina kinderen gratis toegang verschaffen voor de vrijdagtrainingen en worden er meer evenementen georganiseerd in de omgeving van het circuit. ‘Elk jaar proberen we meer te bieden, zodat de bezoekers een unieke ervaring beleven. We proberen met de gratis toegang meer kinderen naar het circuit te krijgen, zodat de ouders er ook een dagje uit van kunnen maken.‘