Verschoor heeft respect voor Verstappen: "Veel coureurs zullen dat nooit doen”

GT3
max-verstappen-franz-hermann-gt3-gt-world-challenge-europe-portimão-donderdag-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen moest zaterdag genoegen nemen met de vijftiende startplaats voor de GT3-race in Portimão. De Nederlander was tijdens de kwalificatie aanzienlijk sneller dan zijn teamgenoten, maar doordat de gemiddelde rondetijden van alle drie de coureurs meetellen, bleef Verstappen Racing buiten de top tien. Aan tafel bij Ziggo Sport Race Café overheerst desondanks de waardering voor het feit dat de viervoudig wereldkampioen ook buiten de Formule 1 blijft racen.
Verschoor vindt het prachtig dat Verstappen de mogelijkheid aangrijpt om in een andere raceklasse in actie te komen. De Nederlander heeft met zijn positie in de Formule 1 al bereikt waar veel coureurs alleen maar van kunnen dromen, maar blijft daarnaast andere uitdagingen zoeken. "Het is toch wel mooi, want Max zit gewoon in het Formule 1-wereldkampioenschap. De koningsklasse. Heel veel coureurs zullen dat helemaal nooit doen”, stelt de voormalig F2-coureur.

Racen is racen voor Verstappen

Het is bovendien niet Verstappens eerste uitstapje naar de GT-klasse. “Ik vind het gewoon mooi dat Max niet alleen tijdens de 24 uur (van Nürburgring, red.), maar ook nu weer gewoon even instapt en gewoon gas geeft”, geeft Verschoor aan. “Het was niet de beste dag voor ze, maar wel mooi dat hij het gewoon doet. Hij heeft er ook heel veel plezier in”, stelt hij. “Vandaag dan nogmaals wat minder, maar hij geniet er wel van."
Van Gameren sluit zich daarbij aan en benadrukt dat Verstappen vooral doet wat hij het liefste doet: racen. "Het is wat Richard zegt. We hadden het er vorige week over, heerlijk dat hij dat gewoon doet”, vindt de Ziggo Sport-analist. “Of hij nou thuis achter de sim zit of hier op een circuit zit, racen is racen”, voegt hij eraan toe. Naast GT3-races neemt Verstappen namelijk ook wel eens deel aan virtuele races.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
franz-hermann-nordschleife-nls-max-verstappen-mercedes-amg-gt3-nurburgring-nordschleife-racing-24-uur-1
Verstappen en zijn teamgenoten gaan voor de overwinning in Portugal.
Sportief gezien verliep de kwalificatie niet zoals Verstappen Racing had gehoopt. Ben Barnicoat en Chris Lulham kwamen niet in de buurt van de top tien, waarna Verstappen zelf instapte om de rondetijden van zijn teamgenoten te verbeteren. Dat lukte gedeeltelijk: de Nederlander was ongeveer een seconde sneller dan zijn teamgenoten, maar door het gemiddelde van de drie rondetijden bleef de formatie steken op de vijftiende plaats.
Het was geen droomsessie. "Dan komt natuurlijk de koning er zelf in om de boel te herstellen, zou je zeggen. Hij rijdt weliswaar een seconde sneller dan zijn teamgenoten, maar ze pakken het gemiddelde van de drie rondetijden, dus van alle drie de coureurs”, legt Van Gameren uit. “Dus moet Max stevig aan de bak.”

Verstappen flink chagrijnig

De analist merkte ook dat Verstappen niet tevreden was met het verloop van de kwalificatie. "Dan zou je zeggen: het is maar gewoon een weekendje racen, maar hij is er toch even klaar mee”, aldus Van Gameren terwijl er een video wordt getoond waarin Verstappen boos zijn handschoenen weggooit. “Een beetje chagrijnig is hij wel. Als die auto gewoon niet loopt zoals ze willen, dan is hij chagrijnig. En terecht”, is de analist van mening.
Verschoor benadrukt tot slot hoe sterk het deelnemersveld is. "Dit is wel een niveautje hoor. Als je ziet wat voor namen hier tussen staan. Het is wel echt een mooie raceklasse”, zegt hij. Dit weekend doen naast Verstappen onder anderen Valentino Rossi en Arthur Leclerc mee, maar ook veel coureurs die in GT3 zelf successen behaalden. Daarmee onderstreept hij dat Verstappen zich in Portimão niet zomaar met een doorsnee deelnemersveld meet, maar het opneemt tegen ervaren coureurs uit de internationale GT-racerij.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading