Live 18:00u | Race GT World Challenge Portimão met Verstappen

GT3
max-verstappen-franz-hermann-gt3-gt-world-challenge-europe-portimão-donderdag-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen maakt zich op voor de race van de GT World Challenge Europe in Portimão. De Nederlander komt zondagavond om 18:00 uur Nederlandse tijd in actie met zijn teamgenoten Chris Lulham en Ben Barnicoat. Verstappen Racing kwalificeerde zich aanvankelijk als vijftiende, maar start door een straf voor een concurrent vanaf de veertiende plaats. Verstappen was tijdens de kwalificatie de snelste van de drie coureurs van het team, maar het gemiddelde van hun rondetijden bepaalde uiteindelijk de startpositie.
Verstappen deelt de #3 Mercedes-AMG GT3 dit weekend met Lulham en Barnicoat. Tijdens de kwalificatie noteerde Verstappen een rondetijd van 1:42,091. Daarmee was hij sneller dan zijn teamgenoten. Lulham kwam tot 1:42,655, terwijl Barnicoat een tijd van 1:43,124 liet noteren. Het gemiddelde van de drie rondetijden bedroeg 1:42,624, goed voor de vijftiende plaats in de oorspronkelijke kwalificatie-uitslag.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-franz-hermann-mercedes-gt3-gt-world-challenge-europe-portimão-vrijdag-kwalificatie-5
Verstappen Racing was niet tevreden over de kwalificatie.
Vandaag veranderde de startopstelling echter nog. De tijden van de #65 Ford werden geschrapt nadat bleek dat de datalogger tijdens de kwalificatie niet was aangesloten. Daardoor verloor de auto de dertiende plaats en schoof Verstappen Racing een positie op. Het team begint de race daarom vanaf P14. Welke van de drie coureurs de race zal starten, is nog niet bekend. Daarover volgt later meer informatie.

Morris Schuring op poleposition

Een andere Nederlander kende een bijzonder succesvolle kwalificatie. Morris Schuring vormde samen met Dorian Boccolacci en Alessio Picariello het snelste trio. Het drietal bezorgde Boutsen VDS poleposition met de #2 Porsche, die een gemiddelde rondetijd van 1:42,071 noteerde. Daarmee was het team sneller dan het gemiddelde van Verstappen Racing.
Ook Valentino Rossi komt in Portimão in actie. De negenvoudig wereldkampioen in de motorsport deelt de #46 BMW met Max Hesse en Neil Verhagen. Het team eindigde in de eerste vrije training nog op de vijfde plaats, maar kende vervolgens een moeizame tweede oefensessie, waarin het als 49e eindigde. Tijdens de kwalificatie werd de tijd van Rossi geschrapt vanwege het overschrijden van de track limits. Daardoor start de BMW achteraan op de grid.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
valentino-rossi-BMW-gt3-gt-world-challenge-europe-portimão-vrijdag-kwalificatie-4
Valentino Rossi start achteraan door het overschrijden van track limits.
De race in Portimão begint zondag om 18:00 uur Nederlandse tijd. Verstappen Racing vertrekt vanaf de veertiende plaats, terwijl Schuring, Boccolacci en Picariello vanaf poleposition mogen vertrekken. De strijd om de posities belooft daarmee interessant te worden, waarbij de prestaties van alle drie de coureurs per team een rol spelen.

Race live te volgen

De actie vanaf het Portugese circuit is live te volgen via het YouTube-kanaal van GT World. De race is beschikbaar met commentaar in verschillende talen, waaronder het Nederlands, Engels en Duits. Daarnaast zijn ook de onboardbeelden van de #3 Mercedes-AMG GT3 EVO van Verstappen Racing beschikbaar, zodat fans de race vanuit de auto van Verstappen, Chris Lulham en Ben Barnicoat kunnen volgen. Deze beelden zijn enkel voorzien van Engels commentaar.
Race Portimão, Nederlands commentaar:
Race Portimão, Engels commentaar:
Race Portimão, Duits commentaar:
Race Portimão, Onboardbeelden Verstappen Racing:

Live 18:00u | Race GT World Challenge Portimão met Verstappen

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading