christian horner red bull racing oostenrijk 1 Formule 1
Formule 1

Zwager Verstappen stelt dat Horner voor veel problemen zorgde: 'Hij wilde dat niet'

christian horner red bull racing oostenrijk 1

Christian Horner werd vorige week door Red Bull Racing ontslagen en daar heeft Nelson Piquet jr., de zwager van Max Verstappen, wel een verklaring voor. Volgens de 39-jarige Braziliaan was de oud-teambaas de reden dat de formatie uit Milton Keynes er maar moeilijk in weet te slagen om toppersoneel aan te trekken.

Er was al langer sprake van een mindere werksfeer bij Red Bull, maar vorige week besloot het Oostenrijkse bedrijf de knoop door te hakken en afscheid te nemen van Horner. De 51-jarige Brit, die sinds de start van het F1-project betrokken is geweest bij Red Bull, zag dit totaal niet aankomen. Tot dusver is het nog altijd niet duidelijk waarom Horner precies moest vertrekken, maar Piquet jr. zegt de reden wel te kennen.

Deze reden heeft indirect te maken met Verstappen. Het is bekend dat de Nederlander wil winnen en daar heeft hij de hulp van Red Bull bij nodig. En daar zit dan ook één van de belangrijkste problemen, zo stelt Piquet jr. 'Ik hoorde dat ze (Red Bull, red.) er moeite mee heeft met het terughalen en aantrekken van belangrijk personeel. Een aantal van hen vond de omgeving niet fijn', doelt Piquet jr. in de Pelas Pistas-podcast onder meer op de machtsstrijd die zich binnen de organisatie afspeelt.

De akkefietjes die Horner had met Jos Verstappen hielpen ook niet mee. 'Er kwamen bepaalde, kleine problemen met de vader van Max naar voren en op een bepaalde manier heeft dit mensen dwarsgezeten', zegt de Braziliaanse voormalig F1-coureur. 'En volgens sommigen zou het lastiger worden om belangrijke mensen terug te halen, zolang Horner bij het team betrokken was. Dat is wat mensen hebben gezegd.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

christian horner red bull silverstone 2025 15
Door Horner wilde belangrijk personeel niet naar Red Bull komen.

Werkwijze Horner ook niet geliefd

Piquet jr. stelt dat de manier waarop Horner leidinggaf aan het team van Red Bull niet bepaald geliefd was. 'Er werd voorgesteld om de taken wat meer te verdelen, maar dat wilde Horner niet. Hij wilde de controle behouden over alles', stelt de broer van Kelly Piquet. 'Over beide teams, over de motoren; hij wilde overal de controle over houden.'

Volgens Piquet jr. was het een win-winsituatie voor Horner, die er ondanks zijn ontslag dan ook niet al te slecht vanaf is gekomen. 'Want als hij alle macht zou krijgen, dan was dat voor hem een enorme morele boost geweest. En als hij die macht niet krijgt, dan ontvangt hij een enorm bedrag van bijna honderd miljoen dollar. Als je het mij vraagt is het dus een win-winsituatie. Of hij krijgt honderd miljoen dollar of hij behoudt de macht', aldus de zwager van Verstappen.

Piquet jr. denkt in ieder geval dat het ontslag van Horner de stap naar Red Bull weer aantrekkelijker moet maken voor nieuw personeel. 'Het draait niet alleen om Max (Verstappen, red.)', stelt de 39-jarige Braziliaan dat het ook belangrijk is om toppersoneel binnen te halen, zeker na het vertrek van onder meer Adrian Newey, Jonathan Wheatley en Rob Marshall. Dat personeel is nodig om Red Bull er weer bovenop te helpen. De formatie uit Milton Keynes doet dit seizoen immers niet mee om de hoofdprijs en staat in het constructeurskampioenschap slechts op de vierde plek.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws