Een teamgenoot van Max Verstappen heeft van dichtbij kunnen zien wat de ‘Max-factor’ betekent. Het is opnieuw gebleken dat Verstappen een gave heeft die anderen niet bezitten. Hij is namelijk erg goed in staat om zijn auto in hachelijke situaties op de baan te houden. Dat is geen overbodige luxe op de Nürburgring. Daniel Juncadella is danig onder de indruk. Na de 24 uur van de Nürburgring heeft Juncadella gereageerd in een interview op het
YouTube-kanaal van SoyMotor.com. Hij heeft uiteraard niet zomaar eventjes aan de zijde van Verstappen deelgenomen aan dit evenement. Ze werken al maanden samen en hebben de details van elkaars rijstijl kunnen bestuderen, die tenslotte bepalend kunnen zijn voor het verloop van een race.
Verstappen achtte rijstijl te agressief voor begin race
Oorspronkelijk was het plan dat Verstappen zelf zou starten in de 24 uur van de Nürburgring. Hij heeft overleg gepleegd met Juncadella, die bereid werd gevonden om zelf de start voor zijn rekening te nemen. “Hij heeft gezegd dat hij zichzelf kende,” onthult Juncadella de redenering achter deze beslissing. Verstappen dacht dat zijn eigen agressieve rijstijl misschien niet ideaal was om door het verkeer te rijden en gevechten mee te voeren in de eerste ronden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Juncadella begon voor Verstappen Racing aan de 24 uur van de Nürburgring.
In het eerste deel van een race van 24 uur hoeven geen onnodige risico’s genomen te worden. Daarom was Juncadella degene die voor Verstappen Racing aan de race begon. Naarmate de 24 uur van de Nürburgring dan verder vorderde, nam Verstappen plaats achter het stuur van de
Mercedes-AMG GT3. Na het afwerken van een prima dubbele stint nam hij de leiding van de race over.
Buitengewoon van Verstappen
Dat neemt niet weg dat ook hij enkele risicovolle momenten beleefde, waarbij al zijn vaardigheid nodig was. “Je moet zeggen dat het zeer verrassend is dat Verstappen die vaardigheid heeft. Veel mensen zeggen na een actie: 'Wat een geluk'. Verstappen heeft echt een indrukwekkende gave om crashes en incidenten te vermijden, om reddingen te doen en de auto op de baan te houden. Zoals bij die spin in Miami. Natuurlijk heb je bij alle incidenten de geluksfactor nodig."
Het moet dus ook een beetje meezitten, maar bij Verstappen is het vaker kunde dan geluk. Dat hebben zijn teamgenoten nu van op de eerste rij kunnen meemaken. Bij
Red Bull Racing zullen ze opgelucht ademhalen dat Verstappen op de Nürburgring geen averij heeft opgelopen en in de volgende Formule 1-races gewoon ingezet kan worden. Er is immers altijd een risico dat het op een gegeven moment fout loopt. Verstappen heeft echter zoveel te zeggen in zijn team dat hij ook dingen kan doen die hij graag wil, buiten de Formule 1 om. Voor andere rijders is dat vaak veel minder mogelijk bij hun respectieve teams.