Max over huidige situatie bij Red Bull: 'Ik maak me ook zorgen om volgend jaar'
Max Verstappenziggosport

Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleIedere maandagavond na een raceweekend heeft het Ziggo Sport programma Peptalk een skype-verbinding met Max Verstappen. De Nederlander komt hier zijn terugblik geven op de verreden Grand Prix van dat weekend. Vandaag aan de beurt: de Grand Prix van Canada.
Naast de Skype verbinding met Verstappen is ook oud Formule 1-coureur Robert Doornbos in de studio. De Ziggo Sport analist op het gebied van Formule 1 legt al eerste uit hoe het komt dat de auto van Max stilviel in ronde elf. 'Er is niks aan de hand en ineens klapt zijn hoofd naar voren en heeft hij helemaal geen power meer, niks. Alles valt uit, ook de communicatie met het team, misschien is dat ook maar beter ook. Normaal zou er een waarschuwing komen op het dash dat je een probleem hebt en dan kun je het oplossen, die communicatie mag je ook hebben met het team. In dit geval overviel het hem gewoon, echt of dat de hoofdschakelaar ineens omslaat.'
Op de vraag of dit kan gebeuren of dat het een fout is, is Doornbos duidelijk: 'Dat is Renault nu aan het onderzoeken. Het is sowieso niet iets waar de rijder of het team iets aan kan doen. Het zit in de motor en de koppeling naar de systemen. Je zou ook kunnen zeggen dat het een hele simpele accu is en dat die kapot is.'
Even later wordt de verbinding gemaakt met Max die gister aangaf na de race dat 'alles ruk' was. Het hele seizoen al. Is nog steeds alles ruk? 'Nee vandaag is alles top!' Antwoord Verstappen met een glimlach. 'Ik ben gisteren terug gegaan naar mijn engineer en mijn 'performance engineer' en heb daar de race verder gekeken en gewoon mijn ding gedaan.'
Peptalk presentator Jack van Gelder laat weten dat hij thuis ongelooflijk boos was, en vroeg zich af of Verstappen dat ook was. 'Ja, altijd wel. Maar het heeft geen zin om dat te uiten naar het team toe. Ze snappen allemaal wel dat het niet fijn is en ze zeiden allemaal sorry. Zij willen natuurlijk ook winnen, dus dan heeft het geen zin om te schelden en dat soort dingen. Dit soort dingen gebeuren nou eenmaal soms.'
'Tijdens het karten gebeuren dit soort dingen ook', gaat de jonge Nederlander verder. 'Je hoopt natuurlijk dat het nu niet meer gebeurt, dus er moet wel aan gewerkt aan worden nu.' Op de vraag of 'wij' als volk niet te veel willen(iedere race vooraan meerijden) en dat uitvallen bij Formule 1 hoort is Max het zeker niet mee eens. 'Je moet een race gewoon kunnen uitrijden toch. Alles moet gewoon werken, je hoort een race uit te kunnen rijden. Dan ligt het aan het materiaal welke positie dat is.'
De start wordt aangekaart door van Gelder, die super was volgens hem. 'Jij hebt de start vast aan al een aantal keer teruggezien?' Vraagt van Gelder aan Verstappen. 'Nou, ik zat zelfs in de auto!' Grapte Verstappen. 'Ik voelde meteen toen ik de koppeling los liet dat ik gewoon grip had, dus dan kan je ook eerder op het gas. Beter dan degene voor me. Als je meteen ziet dat je bij de start naar ze toe komt, ga denk je van "Nu gaan we ze inhalen" natuurlijk', verklaard Verstappen.
Het verloop van de race was vrij duidelijk volgens de Nederlander: 'Na vijf, zes rondjes zag je wel dat Hamilton sneller was en ik wilde eigenlijk mijn eigen race rijden, omdat ik ook wegreed bij degene achter mij(Valtteri Bottas). Na tien rondjes ofzo kom je in een 'robot-modus' en doe je gewoon je ding, alleen twee rondes later hield alles ermee op.'
Het uitvallen was volgens Verstappen vrij makkelijk samen te vatten: 'Boos, balen.' Sidekick Frank Evenblij vraagt aan Max of hij misschien heeft gedacht aan een overstap aan een ander team. 'Wat is je lievelingskleur? Rood of Zilver?' Vraagt Evenblij.
'Blauw, dus dan zit ik goed', antwoord Verstappen met weer een glimlach op zijn gezicht.
Daniel Ricciardo reed daarna in dezelfde wagen naar een derde plek, maar erg blij kan Verstappen daar niet meer om zijn. 'Ja het is de twee races hiervoor ook al gebeurd', doelt Verstappen op het feit dat zijn teamgenoot telkens door zijn uitvallen of door tactieken binnen het team op het podium eindigt.
Verstappen ligt tot eind 2018 vast bij Red Bull, maar het moet wel anders gaan worden volgens van Gelder. 'Nou ja kijk, ik wil winnen. Ik denk dat het team het wel kan, want je ziet ook wel dat de auto een stuk beter is geworden. Maar nu moet het vermogen ook komen. En op dit moment, zoals je al gelezen hebt, dit jaar komt niks. Dus daar maak ik mij wel zorgen om', laat Verstappen weten over de Motorupdate van Renault die niet meer komt.
Max is duidelijk teleurgesteld in Renault, die volgens hem afspraken niet nakomen. 'Ze hadden het wel beloofd en uiteindelijk is er weinig gekomen qua updates dit jaar. Dus dat is enorm balen. Ik maak me ook zorgen om volgend jaar.' Van Gelder zegt daarna dat ze niks vals meer moeten beloven aan Max en daar geeft hij een krachtig antwoord op: 'Dat is al drie jaar zo.'
Als een leerjaar ziet de Nederlander dit niet. 'We wilden dit jaar voor de titel gaan als team zijnde, maar daar zitten we ver vanaf', zo sloot Max zijn gesprek af.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Kan ook te maken hebben met Ferrari, weet zo niet welke sponsor dit in de weg zou kunnen zittenMilou201503-11-2026
- Ben bang dat hij Perez niet bij kan houden.EJ03-11-2026
- Brown zegt , het is jouw team ( als hij naar McLaren komt) ,kijk daar gaat het weer fout, Norris zal zich nooit ondergeschikt maken van Hamilton !!
Regenracer03-11-2026 - Jajaja,die maFIA............spiked196403-11-2026
- maFIAspiked196403-11-2026
- Dus de voerselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026 - Volgens de Wet van Montoya is Hadjar ook gewoon net zo goed als Max, maar kan hij gewoon net iets minder goed omgaan met een instabiele wagen. Het is slechts een detail, meer niet ...MJAH03-11-2026
- Norris en Piastri laten zich inderdaad wel vaak makkelijk het kaas van het brood eten. Zou ideaal zijn voor Lewis. Hij kan natuurlijk ook gewoon terug gaan naar Mercedes in plaats van Russell.MJAH03-11-2026












