De communicatie bij McLaren valt niet bij iedereen in de smaak, om het zacht uit te drukken. Door geheimzinnig te doen over een interne sanctie voor Lando Norris, heeft het team juist extra aandacht gevestigd op het incident tussen de Brit en Oscar Piastri tijdens de Grand Prix van Singapore. Timo Glock begrijpt er niets van. Max Verstappen zal het waarschijnlijk met een glimlach aanschouwen.
Norris tikte Piastri aan bij de start van de race en ging hem daarmee ook voorbij. Volgens Piastri ging zijn teamgenoot te wijd, en hij vond het niet eerlijk dat hij op die manier de positie moest afstaan. McLaren liet weten het incident na afloop te evalueren, en heeft inmiddels laten doorschemeren dat er wél degelijk gevolgen zijn voor Norris. Er zouden interne sancties zijn opgelegd die tot het einde van het seizoen van kracht blijven. Welke maatregelen precies genomen zijn, blijft onduidelijk.
McLaren moet papaya rules voor zich houden
Voormalig Formule 1-coureur Timo Glock uit als analist zijn onbegrip bij Sky Sports. 'Ik heb werkelijk geen idee waar die opmerkingen over consequenties op slaan. Of je legt duidelijk uit wat er speelt, of je houdt gewoon je mond. Als je die papaya rules hebt, houd die dan lekker voor jezelf. Nu zeggen ze eigenlijk: er was wel iets aan de hand, en we hebben een beetje ingegrepen. Pure onzin allemaal!'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Glock vindt het onbegrijpelijk dat een topteam als McLaren een vage communicatie hanteert. 'Het zal wel betekenen dat ze zijn zakgeld hebben ingehouden', zegt hij cynisch. De spot onderstreept vooral zijn overtuiging dat McLaren de situatie verkeerd aanpakt. Of je speelt open kaart, of je zegt er niets meer over, is zijn theorie. 'Ik heb geen idee waar dit nu over gaat. Zo maak je je kwetsbaar voor kritiek.'
Verstappen staat klaar
Die kritiek is er dan ook. Volgens Glock speelt McLaren de concurrentie hiermee zelfs in de kaart. 'De rest lacht zich sowieso kapot, en Max Verstappen neemt het allemaal in dank aan.' Verstappen zal zich uiteraard richten op zijn eigen prestaties, maar volgens Glock is het voor hem alleen maar gunstig dat er bij de concurrentie onrust heerst. 'Max zal denken: jongens, ruziën jullie maar lekker verder, ga lekker jullie gang. De volgende keer dat jullie crashen, sta ik gewoon weer klaar.'
Hoewel het incident in Singapore geen echte crash was, kwam Piastri wel akelig dicht bij de muur. Toch vindt Glock het onzin dat Norris hiervoor een straf zou krijgen. 'Ze strijden om de wereldtitel. Wat verwacht je dan? Moet Norris zich dan maar gewonnen geven? Dit hele 'we zijn allemaal dol op elkaar en praten achter gesloten deuren'-gedoe… Ik vraag me af of dat wel werkt. Ik plaats hier ernstig mijn vraagtekens bij.'
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties