
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe analisten van Viaplay hebben teruggeblikt op de problemen bij het team van Red Bull Racing. Sergio Pérez leek slechts een klein onderdeel te zijn in de grootste problemen van de Oostenrijkse renstal. De analisten zagen dat de problemen ook begonnen te vreten aan Max Verstappen, die meermaals in het seizoen tot uitbarsting kwam in de media of over de boordradio.
Gedurende het 2024-seizoen stapelden de problemen voor Red Bull zich geleidelijk op. Het begon met interne problemen in de top van Red Bull, maar gedurende het jaar werden de problemen ook zichtbaar op het circuit. Het nieuwe concept van de bolide bleek niet zo goed te werken en de updates die in 2024 werden gebracht, waren niet afdoende om McLaren weer in te halen. Bovendien was Verstappen de enige coureur die consequent goede punten wist te scoren voor Red Bull.
'Na de eerste race in Bahrein dacht ik nog: Pérez, poeh. Nee sorry, dat was het ook niet, de achterstand was 22 seconden', zegt Christijan Albers cynisch bij het F1 Jaaroverzicht van Viaplay. Het ging al snel van kwaad tot erger voor Pérez, die zijn zitje voor volgend jaar niet wist te behouden. 'Zoveel schade en dan ook nog eens zonder resultaten. In Miami kegelde hij bijna Max uit de race. Denk aan de spin in Silverstone. Hoe vaak is hij wel niet uit Q1 geknikkerd? Het excusesboek is klaar, het is maar goed dat hij weg is', geeft Tom Coronel aan.
Verstappen komt tot uitbarsting
Pérez leek maar één van de problemen van Red Bull te zijn. De ontwikkeling van de RB20 verliep allesbehalve positief. Hier wist met name McLaren van te profiteren. De Britse renstal had vanaf de Grand Prix van Miami de snelste auto en voor Red Bull was het vanaf dat moment bergafwaarts. 'Pérez liet wel zien dat de auto niet oppermachtig was. Pérez kon met een dominante auto naar de top vijf rijden, maar nu stond hij gewoon altijd buiten de top tien.'
'Je zag dat de druk erop stond bij Red Bull', haakt Giedo Van der Garde in. Coronel merkte dat ook in de stem van Verstappen tijdens de Grand Prix van Hongarije. De coureur van Red Bull noemde die race ook de meest stressvolle ervaring van het seizoen. Dat liet hij ook horen tegenover Gianpiero Lambiase. 'De frustraties hoorden we in gesprek met Gianpiero Lambiase. Die twee hadden gewoon bijna mot. Toen wist hij zeker dat de auto slecht was.'
'Ik vond het wel mooi om te horen', haakt Albers in. Je hoorde hoe rustig Lambiase bleef en dat hij probeerde om zijn coureur te kalmeren, maar dat lukt niet bij Max.' Verstappen probeerde koste wat het kost op een betere positie te eindigen. 'Hij is dan een heethoofd en agressief. Hij probeerde de schade die het team had gecreëerd te beperken. Toen werd hij te eager', doelt Albers op de crash van Verstappen met Lewis Hamilton. Hoewel Verstappen het kookpunt had bereikt, werd het jaar niet makkelijker voor Red Bull. Na de Grand Prix van Italië zat het team bij elkaar om de problemen op te lossen.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- jij zegt wat wij al dachten, hij denkt ook te kunnen schelden en negeren wat max ook doet, alleen max houd het mer respect, en dat woord staat niet in hun (zijn) koran
wieringa_harm03-11-2026 - Ferrari heeft de grote fout zelf gemaakt, door Hamilton binnen te halen en te denken dat ze meteen weer kampioen zouden worden. Charles was altijd een teamplayer en handelde in 't belang van 't team, maar nu Hamilton er is en het hele team en media om Hamilton draait staat Charles op rang 2, en op de baan zal hij dan wel ff laten zien dat ie sneller of gehaaider is dan de diva die denkt dat heel Italië en Ferrari om hem heen draait.
wieringa_harm03-11-2026 - als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026 - Lewis is en blijft Lewis. Elke dubbelganger liet zijn gezicht verbouwen en zelfs klonen is zwaar verboden.
Supermax-03-11-2026 - dat wat montaya hier opsomt zal zeker zijn gevolg hebben maar is niet de oorpsrong voor george zn gedrag. tussen george en kimi zit een leeftijds verschil dat is mentaal al een verschil. daarbij George is door de jaren heen bang geworden te crashen. kijk maar terug naar zn koprol in australie toen alonso hm kegelde, hij riep in groot paniek en doodsbang. doordat zn auto nu wat onstabiel is maakt hm bang en tempert hij zn snelheid. kimi die nog jong en niet bang is houd gewoon t gas er op en ziet wel waar of hoe hij uit een bocht komt. dat is ook hoe een echte courreur hoort te zijn, ook max boeit t niet dat ie crasht, hij en net als kimi weten dat de wagen zeer veilig is.
wieringa_harm03-11-2026 - Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026















