Met de kwalificatie achter de rug is het afwachten wat de race in Amerika gaat brengen. Max Verstappen en Isack Hadjar vertrekken vanuit een goede uitgangspositie, maar Kimi Antonelli is de man op poleposition. Hoe groot is de kans dat het tussen de polesitter en Verstappen tot een incident komt? Peter Windsor probeert het in te schatten. In zijn
analyse van de kwalificatie op zijn YouTube-kanaal blikt hij ook alvast vooruit op de race. In de eerste plaats heeft Windsor het over de gevolgen van die kwalificatie. "Wauw, we hebben de twee goede vrienden op de eerste startrij. Kimi Antonelli en Max Verstappen zullen wiel aan wiel de eerste bocht ingaan. Mijn gevoel is dat er veel respect is tussen die twee."
Respect voor elkaar is duidelijk
Daar hoeft niet aan getwijfeld te worden. Ze hebben niet alleen hun respect voor elkaar al regelmatig uitgesproken, maar dat blijkt ook uit de manier waarop ze met elkaar omgaan. Dat neemt niet weg dat ze concurrenten zijn op de baan. "Ze zullen ervoor gaan, dat zullen ze ook van elkaar verwachten."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Windsor denkt dat Verstappen en Antonelli het wel veilig houden in de eerste bocht.
Toch hoeft dat volgens Windsor niet te betekenen dat ze het risico nemen om elkaar bij de start uit de wedstrijd te rijden. "Ik denk niet dat er iets geks gaat gebeuren. Er is zoveel wederzijds respect voor elkaars talent en de fase van hun carrière waarin ze zich bevinden. Het wordt zeker de moeite waard om naar te kijken."
Scenario's bij de start
Windsor heeft al goed nagedacht over welke scenario’s mogelijk zijn bij de start van de race in de Verenigde Staten en hoe de coureurs het zullen aanpakken. "Als Max aan de buitenkant zit, neem ik aan dat hij aan de buitenkant blijft. Ik denk dat hij dan aan de binnenkant de heuvel af wil rijden. Of hij gaat voor de undercut bij het uitkomen van de bocht. Een van die twee opties kiest hij waarschijnlijk, op voorwaarde dat hij een goede start maakt."
"Dat is een grote 'als' en een flinke aanname", beseft Windsor. Bij
Red Bull Racing hebben ze dit jaar al vaak startproblemen gehad. Zoiets mag zich op
COTA niet herhalen als Verstappen een gooi wil doen naar zijn derde opeenvolgende overwinning dit seizoen. "Bij
Red Bull Ford Powertrains is het een ander verhaal of de auto wel zo efficiënt van zijn plek komt als zou moeten. Dat geldt natuurlijk ook voor Isack Hadjar."
Windsor kijkt uit naar eerste bocht en eerste ronden
De Frans-Algerijnse coureur maakt ook kans op een goed resultaat, maar dan moet die start dus eerst vlekkeloos verlopen. "Ervan uitgaande dat ze allemaal goed van start gaan, wordt het een interessant paar eerste ronden. Het wordt zeker een interessante eerste bocht. Het is een grote, brede bocht." Windsor kijkt ernaar uit en hoopt op spektakel dat op een sportieve manier tot stand komt.