Peter Windsor is onder de indruk van Max Verstappen. De Nederlander kreeg het voor elkaar om de derde startplek te grijpen, terwijl Ferrari en Mercedes duidelijk sneller leken te zijn. Windsor analyseert de dag van Verstappen, waarbij hij aanstipt dat Red Bull Racing nog met de nodige problemen kampt. Dat was ook te zien aan Verstappen, die elke seconde gebruikte om zijn telemetrie te bestuderen. Dat wierp uiteindelijk zijn vruchten af, want Verstappen haalde het maximale uit de kwalificatie. "Max Verstappen sleepte die
Red Bull naar de derde plek", concludeert Windsor dan ook op
YouTube. Het gat naar de tweede plek was namelijk drie tienden en viel niet te overbruggen, maar Verstappen verschalkte wel vijf coureurs van de topteams. "Max was ook waanzinnig in die bochtensectie. Hij was daar sneller dan George Russell", zegt Windsor over Maggots en Becketts.
Silverstone draait om energiemanagement en snelle bochten. Dat zijn nu net de zwakke punten van de RB22. "Het is nog steeds moeilijk te geloven dat Max in de Red Bull George Russell in Silverstone omverblies. Dat is heel erg indrukwekkend", zo wijst Windsor op de progressie van Red Bull.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Russell kwam niet verder dan P5.
Red Bull met meer brandstof
Windsor richt zich vervolgens op de racesimulaties uit de vrije training. "Er was niet veel tijd voor, maar eerder op de dag deed iedereen een poging om een aantal ronden te rijden met brandstof in de auto.
Isack Hadjar was al de hele dag erg snel bij Red Bull. Verstappen reed met meer brandstof dan wie dan ook. Red Bull stond ook dubbel zo lang in de pitstraat om de auto met brandstof te vullen vergeleken met de rest. Dat zie je ook terug in de rondetijden."
De teams kunnen tegenwoordig niet meer tanken, waardoor de voorbereiding op de racesimulatie geen secondewerk meer is, maar meerdere minuten in beslag neemt. "Ferrari stond ongeveer zes minuten binnen en Mercedes ook. Ik denk dat ze dus een vergelijkbare brandstofhoeveelheid hadden in hun racesimulatie.
Lewis Hamilton was heel constant en snel met brandstof in de auto. Dit wordt dus geen herhaling van Oostenrijk", aldus Windsor, die inzet op een sterk weekend van Hamilton. "Kimi Antonelli is niet alleen sneller dan George, maar ook constanter met brandstof in de auto."
"Red Bull gebruikte meer brandstof dan ze nodig hadden, puur om te kijken hoe ze ervoor stonden." Windsor legt uit dat hij vermoedt dat Mercedes en Ferrari het brandstofniveau kozen van de start van de sprintrace, terwijl Red Bull meer brandstof aan boord had en zich op de Grand Prix richtte. "Max was op dat moment niet heel blij met de auto. Hij had het lastig met het vrijgeven van de energie. Er was ook veel discussie of hij in de zesde, zevende of achtste versnelling door Copse moest rijden. Hij zat met de versnellingen te spelen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappens auto in de garage van Red Bull.
Problemen bij Red Bull
Windsor luisterde naar de boordradio's van Verstappen en merkt op dat Verstappen in de sprintkwalificatie nog altijd zoekende was. "Na SQ1 zat Max in de auto de telemetrie te bestuderen, waarschijnlijk om uit te vogelen in welke versnelling hij door Copse moest rijden. Red Bull heeft dus absoluut problemen met het energiemanagement." In dat eerste kwalificatiedeel schoten de sectortijden van Verstappen ook alle kanten op.
"Lewis zegt wel dat ze de beste motor met het meeste vermogen hebben", grinnikt Windsor. "Red Bull heeft misschien ook de beste verbrandingsmotor, maar met het managen van het vermogen en de energie en het hele elektrische gedeelte denk ik niet dat ze zo goed zijn als Ferrari en Mercedes." De hele power unit van Red Bull lijkt zwakker te zijn dan die van Mercedes. Dat probleem wordt vooral blootgelegd op circuits met snelle bochten, waarbij de teams handige strategieën qua energiemanagement moeten hanteren.
"Isack Hadjar verdient ook complimenten, want hij was de hele dag erg snel. Hij reed 1:33,4 in de racesimulatie, met net zoveel brandstof als Max, die 1:33,6 reed. Ik moet wel toegeven dat Max in de sprintkwalificatie veel beter werd, ook al klaagde hij over onderstuur." Hadjar eindigde slechts een tiende achter Verstappen, maar start daardoor wel vijf plekken achter de Limburger.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hadjar eindigde vlak achter de andere topcoureurs.
Windsor denkt dat de banden van Red Bull ook niet op de juiste temperatuur waren. "Ik krijg steeds meer het vermoeden dat Red Bull van de hoge temperaturen in Oostenrijk hield, waar ze ook zachte banden hadden. Het was niet koud, maar het leek er wel op dat Red Bull moeite had om de banden aan het werk te krijgen. Ik denk dat dit bij Ferrari, Mercedes en McLaren niet het geval was. Hier is het kouder en hebben ze hardere banden. Red Bull heeft het lastiger om de banden aan het werk te krijgen." De analist sluit af met een positieve opmerking. "Max was niet alleen sneller dan George, maar ook sneller dan beide McLarens."