Analyse longruns: Mercedes oppermachtig op Monza, Verstappen en Ricciardo strijden om P3

Formule 1
vrijdag, 04 september 2020 om 20:35
M241558jpg
Het verdwijnen van de motorstanden moest het verschil tussen Mercedes en de concurrentie verkleinen, maar daarvan lijkt vooralsnog geen sprake te zijn op Monza. De Duitse renstal is oppermachtig in Italië. Max Verstappen en Daniel Ricciardo proberen aan te haken, maar kan iemand Mercedes van de zege houden?
Als het aan de cijfers ligt, lijkt het opnieuw de kant van de leiders in het kampioenschap op te vallen. Een analyse van de longruns door Auto, Motor und Sport laat zien dat Mercedes met afstand over de snelste auto beschikt op Monza. Kijkend naar de mediumband draait Lewis Hamilton gemiddeld de beste tijden. De Britse coureur noteert een 1:23.915 en is daarmee ruim een halve seconde los van Max Verstappen op P3.
De Red Bull Racing-coureur, die vandaag een ongelukkige uitglijder kende waarbij hij zijn auto beschadigde, rijdt op de mediumband gemiddeld een 1:24.589. Daarmee staat hij niet alleen achter een Mercedes, maar ook achter de Renault van voormalig teamgenoot Daniel Ricciardo. De Australiër komt tot een 1:24.356. Esteban Ocon bevestigt de snelheid van Renault door gemiddeld de vierde tijd te pakken op de mediumband.

Schade nog groter op de zachte band

Waar Mercedes al een behoorlijk voordeel heeft op de mediumband, is het op het zachte rubber nog sterker. In dit geval is het Valtteri Bottas die als beste uit de bus komt dankzij een sterke longrun van zeven ronden, waaruit een gemiddelde tijd van 1:23.796 komt. Hamilton delft het onderspit (1:24.438) en laat de Fin met enkele tienden lopen, maar is alsnog sneller dan Verstappen. De Nederlander geeft op zijn beurt nog eens een halve seconde toe en moet genoegen nemen met een 1:24.912.
Mercedes is op de zachte band dus een seconde los van de concurrentie, want na Verstappen op P3 volgt Ricciardo op plaats vier met een 1:25.296. Teamgenoot Ocon is wederom dichtbij en noteert een 1:25.314. Voor de Ferrari-coureur en ook Alexander Albon is het vooralsnog een drama. In de longruns op de zachte band geven de drie heren bijna twee seconden per ronde toe op Bottas.

Mercedes ook leider op de harde band

Over strategische trucjes lijkt de concurrentie van Mercedes in Italië niet hoeven na te denken, want ook op de hardst beschikbare compound is de renstal uit Brackley de snelste. Hier is het Bottas die een 1:23.864 noteert. Opmerkelijk: gemiddeld liggen de rondetijden van Mercedes op iedere compound binnen slechts twee tienden van elkaar, waardoor het team in de race alle kanten op zal kunnen qua tactiek.
De eerstvolgende tegenstander achter Bottas is Carlos Sainz in de McLaren. De Spaanse coureur rijdt gemiddeld een 1:24.754 en houdt daarmee onder andere Daniil Kvyat, Albon en Vettel achter zich. De Ferrari is gemiddeld maar enkele tienden sneller dan de Williams. (Foto: Mercedes AMG F1 Media)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading