Buxton plaatst Verstappen-quote in ander daglicht: "Dat verander je niet zomaar"

Formule 1
max-verstappen-red-bull-racing-gp-singapore-2026-zaterdag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Will Buxton ziet in de woorden van Max Verstappen over de veranderde sfeer bij Red Bull vooral bewijs van hoe groot de invloed van Laurent Mekies inmiddels is. Verstappen gaf aan dat het binnen het team minder gespannen en minder ‘pittig’ aanvoelt dan onder Christian Horner. Volgens Will Buxton moet vooral niet onderschat worden hoe moeilijk het is om zo snel een cultuur te veranderen die vanaf de oprichting van Red Bull Racing jarenlang door dezelfde leiding werd gevormd.
Verstappen maakte eerder duidelijk dat hij de nieuwe sfeer binnen Red Bull prettig vindt. “Ik vind het natuurlijk wel fijn hoe het op dit moment gaat met het gedrag van iedereen, laten we het zo zeggen”, stelde de Nederlander. “Het is minder stressvol. We leiden allemaal een stressvol leven en als je daar af en toe wat stress uit kunt halen, is dat goed.” Voor Verstappen draait het daarbij vooral om de onderlinge verhoudingen binnen het team.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-sunday-singapore-2026-5
Verstappen is blij met de sfeer binnen Red Bull.
Verstappen vervolgde dat hij liever ziet dat mensen goed met elkaar omgaan dan dat er voortdurend interne spanning aanwezig is. “Om eerlijk te zijn vind ik het fijn om te zien dat mensen met elkaar overweg kunnen. Het is niet prettig wanneer er constant spanning tussen mensen is.” Juist die observatie vormde voor Buxton aanleiding om de verandering onder Mekies breder te bekijken dan alleen de dagelijkse sfeer in de Red Bull-garage.
Buxton is bijzonder positief over het werk van de Franse teambaas. “Ik vind dat Laurent geweldig werk levert”, stelt hij in de Up to Speed-podcast. Volgens de Brit is vooral de snelheid waarmee Mekies veranderingen heeft doorgevoerd opvallend. “Het is ontzettend moeilijk om bij een team binnen te komen en vervolgens zo snel een cultuur te veranderen die daar sinds het begin van dat team diep in verweven zit.”
Red Bull kende jarenlang één bijzonder duidelijke leiderschapsstructuur. “Laten we niet vergeten dat Christian vanaf het allereerste begin bij Red Bull Racing zat, vanaf dag één”, benadrukt Buxton. Juist daardoor vindt hij de impact van Mekies indrukwekkend. “Om daar binnen te komen en zo snel en effectief zo’n diepgewortelde cultuur te veranderen, vind ik dat hij enorm werk heeft geleverd. Dat is absoluut niet eenvoudig om te doen.”

Red Bull heeft de juiste weg ingeslagen

Schiff ziet eveneens waarom een rustigere sfeer Red Bull kan helpen. “Waarom eigenlijk niet?”, vraagt ze zich af. “Ik denk dat het belangrijker is om die energie richting je concurrenten te sturen dan jezelf intern kapot te maken.” Ze nuanceert dat direct. “Dat wil niet zeggen dat dat daarvoor gebeurde.” Toch ziet ze duidelijk dat Mekies vanuit een compleet andere achtergrond leidinggeeft dan sommige andere prominente teambazen.
Mekies is volgens Schiff in de eerste plaats een engineer en dat beïnvloedt zijn manier van werken. “Je hebt verschillende leiderschapsstijlen en verschillende karakters in de Formule 1 die allemaal uit andere achtergronden komen”, vertelt ze. “Zonder de kwaliteiten van technische kopstukken tekort te willen doen: het is grappig, maar ze werken gewoon anders. Hun hersenen lijken anders te zijn aangesloten.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Mekies-Singapore-Red Bull-donderdag-1
Mekies heeft een nieuw contract getekend.
Schiff herkent dat vanuit haar eigen ervaringen met engineers. “De engineers met wie ik gewerkt heb, focussen zich gewoon anders. Ze kunnen zich extreem concentreren op dingen waarop andere mensen zich niet zo concentreren”, legt ze uit. “Daardoor blijven ze heel erg gericht op hun werk. Dat is eigenlijk alles waar ze om geven: wat zijn de doelen, wat moeten we doen en hoe zorgen we dat X, Y en Z klaar is?”
De verschillen met andere teambazen moeten volgens Schiff niet overdreven worden. “Dat wil niet zeggen dat iemand als Zak Brown of Toto niet op dezelfde manier werkt, maar zij zijn veel commerciëler ingesteld en denken over veel meer andere elementen na.” Mekies brengt volgens haar juist een andere combinatie mee. “Ik weet zeker dat Laurent dat ook heeft opgepikt, maar laten we niet vergeten dat hij van oorsprong engineer is.”

Mekies heeft kennis van zaken

Mekies heeft bovendien ervaring die verder gaat dan alleen de technische kant. “Hij heeft ook bij de FIA gewerkt”, vervolgt Schiff. “Ik denk daarom dat hij vanuit dat perspectief heel veel waarde toevoegt aan dit team.” Volgens haar is de verandering inmiddels niet alleen merkbaar in resultaten of communicatie, maar zelfs letterlijk wanneer iemand de Red Bull-hospitality binnenloopt.
Schiff merkt daar hoe ingrijpend de personele wisseling is geweest. “Wanneer je nu de Red Bull-hospitality binnenloopt, voelt het als een compleet andere plek”, zegt ze. “Ten eerste herken je bijna niemand meer.” Horner was immers niet de enige die vertrok. “We praten veel over het vertrek van Christian, maar met Christian zijn er ook veel andere mensen vertrokken.”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading