
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleFerrari heeft tegenover Auto Motor und Sport iets meer duiding gegeven over de vroege wissels die ze met motoronderdelen hebben doorgevoerd. Doordat er al veel delen zijn vervangend dreigen er gridstraffen voor de Italiaanse renstal en klantenteam Haas F1.
Zo is bij vier Ferrari-motoren al drie keer de turbo vervangen, zitten vier coureurs al aan hun tweede MGU-H, de tweede controle unit en Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen en Romain Grosjean zitten al aan hun derde batterij. Raikkonen, Grosjean and Kevin Magnussen hebben ook al een tweede internal combustion motor in de auto.
Ferrari maakt duidelijk dat de tweede turbo erin is gegaan voor Sochi vanwege strategische redenen. Motorman Luigi Fraboni: 'We werden geconfronteerd met kleine problemen in de eerste race, die hebben we geanalyseerd. De aanpassingen die we daarna hebben gedaan aan de motor en de turbo waren preventief. We zitten in een strategisch belangrijke fase van het seizoen en willen nu geen fouten maken', aldus Fraboni.
De Italianen gaan wel voorzichtig te werk, zo zal Sebastian Vettel bijvoorbeeld de vrijdag trainingen in Spanje met een oude turbo gaan rijden. Op zaterdag tijdens de kwalificatie en op zondag bij de race zal hij weer met de laatste specificatie gaan rijden. Ferrari denkt niet dat het gridstraffen zal krijgen. 'Zoals ik nu kan inschatten, dan komen we het seizoen door met het gebruik van vier elementen', klinkt Fraboni vol vertrouwen.
De engineer denkt dat het team genoeg controle heeft nu. 'Bij problemen met een component is het beter om meerdere onderdelen in één keer te vervangen. Zo heb je meer grip op eventuele gridstraffen. Je wil geen penalty incasseren op een circuit waar het grote gevolgen heeft. Liever doe je het op een baan waar inhalen goed mogelijk is, zoals Spa of Monza. Of op een circuit waar je toch al rekening houdt met een minder resultaat.' (foto: Ferrari Media)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026 - Max is weer het smaakje van de dag. Eens zien hoe lang het deze keer mag duren. ;)
peterheijnen3302-11-2026 - Zijn poging om LH van de top te stoten als drama-tutje van de F1 lukt net niet, maar hij staat wel heel stevig op de tweede plaats! 😢BellaBenni02-11-2026
- Goh, ik weet niet wat ik lees. Zou het een ommekeer zijn? Vast niet maar Brundle heeft reikwijdte.
Wim.v6302-11-2026 - Dat Norris flink minder zou mogen zeiken is een feit. Hij is met Kimi en Max echter de enige die zijn teamgenoot op ruime achterstand heeft gereden. Dat is dé benchmark als F1 coureur.
DWI02-11-2026 - Kom op nou. Ferrari was een groot deel van het jaar gewoon het tweede team, en waren in Mexico zelfs het snelste. Leclerc en Hamilton staan op 14 punten van elkaar. Dat is nu juist hun probleem: te veel aan elkaar gewaagd, en elkaar het licht in de ogen niet gunnen. En met RBR bedoel je Max neem ik aan, want Norris heeft Hadjar gewoon op 114 punten achterstand gereden.
DWI02-11-2026 - Volledig mee eens. Hier niet anders Max.RB2302-11-2026















